Matematik işlemlerini fotoğrafla çözen uygulama: Mathew

Matematik ile arası iyi olmayanlara ilaç gibi gelecek bir haberimiz var. Öyle bir uygulama düşünün ki siz sorunun resmini gönderiyorsunuz ve o size çözüp kademe kademe gösteriyor. Nasıl mükemmel değil mi ? Anlatmaya gerek yok mükemmel bir uygulama desekte yine de biraz bilginiz olması açısından anlatıcaz : )

Medic Ventures Inc. tarafından geliştirilen Mathew ile kullanıcılar matematik sorularını kamerayla çektikten sonra uygulamadaki “çöz” kısmına tıklıyorlar. Uygulama da sorunun çözümünü aşamalı olarak ekrana getiriyor ve çözüme nasıl ulaşıldığını gösteriyor. Mathew’un en güzel yanı ise her şeyi anlık olarak gerçekleştiriyor olması.

Sorunuzun fotoğrafını gönderdikten sonra maksimum iki saniye gibi bekleme süreniz oluyor, daha sonra ise çözüm ayrıntılı olarak karşınıza geliyor. Mathew’un güzel bir yanı da el yazınızı okuyabiliyor olması. Doktor reçetesi gibi yazarsanız onu insanlar bile okuyamaz bunu unutmayın dolayısıyla anlaşılır bir dilde yazmanızı tavsiye ederiz. Sonuçta uygulamaya Urartu dili yüklenmemiş olabilir :))

Mathew’u sonuca yönelik kullanabileceğiniz gibi cevabı adım adım gösterdiği için bir öğretmen gibi de düşünebilirsiniz.

Öğrencilerin, matematik işlemlerinde zorlananların ve soruların çözümleriyle vakit kaybetmek istemeyenlerin yardımına yetişen, basit matematik işlemlerinin yanında fonksiyonları da çözebilen Mathew’u App Store’dan indirebilirsiniz. Android kullanıcıları ise uygulamayı şu an için kullanamıyor.

Son bir not daha daha düne kadar ücretsiz olan bu uygulama kısa bir süre önce ücretli hale gelmiştir..

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.