Kendini Yok Eden Dosyalar Paylaşabileceğiniz Firefox Send Yayında

En iddialı web browserlardan biri olan Mozilla dan kullanıcıları için bomba gibi bir haber geldi. Mozilla yetkilileri, uçtan uca şifrelenmiş dosya platformu Firefox Send için beklenen açıklamayı yaptı. Firefox Send nedir diye soranlara hemen kısa özetimizi paylaşalım.. Firefox Send ,  Paylaşılan dosyanın bir süre sonra kendini sildiği, güvenliği üst seviyede olduğu yeni paylaşma sistemidir ve bugün itibarıyla testlerden çıkarak, herkesin kullanımına açıldı.

Sisteme yüklediğiniz dosyanın sunucularda kalacağı tarihi ya da kaç kişi tarafından indirilebileceğini seçebildiğiniz Firefox Send, hassas dosyaların paylaşımını kolaylaştırmak adına gün yüzüne çıkarılmıştı. Kısacası Firefox Send sunucuya yüklediğiniz dosyalar üzerinde kontrollü erimi emrinize veren bir sistemde çalışıyor.

Şifreleme sistemi ile dışarıdan müdahaleleri de engellemeye gayret gösterdiklerini söyleyen Mozilla yetkileri, bütün herkesin kullanabileceği, sade ve güvenli bir sistemi, ücretsiz olarak sunabildikleri için oldukça mutlu olduklarını da dile getirdi. Evet yanlış duymadınız Firefox Send  tamamen ücretsiz olarak sizlerle buluşuyor.

Firefox Send 1

Şimdilik dosyaya yayın süresi koyma ve indirme sayısı belirleme gibi özellikleri bulunan sistemin ilerleyen günlerde daha da geliştirilebileceği söylenenler arasında yerini aldı. Gönderilen kişinin dosyayı kopyalayarak tekrar yayınlanmasının önünde engel olmaması sebebi ile daha direkt paylaşımlar için kullanılması muhtemel olan Firefox Send’in, birbirlerine güven duyan iki taraf arasında gönül rahatlığı ile kullanılabileceği bildirilirken, alternatif sistemlere göre çok daha sorunsuz, güvenlikli ve üçüncü kişilerin müdahalesine kapalı olduğu aktarıldı.

Birçok kişinin işine yarayabilecek özellikler sunan Firefox Send sistemini kullanmak için bir tarayıcıdan internet sitesine giriş yapmanız yeterli, dosyanızı yükledikten sonra ortaya çıkan bağlantı adresini ilgili kişiye göndererek dosya paylaşımını tamamlamış oluyorsunuz. Hepsi bu kadar.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.