Kayıp veya çalınan telefondan Whatsapp silme nasıl yapılır?

Whatsapp uygulaması, kendini sürekli yenilediği ve her geçen gün daha fazla kullanıcıya ulaştığı gibi bünyesinde bazı iyileştirmeler gerçekleştiriyor. Kullanıcı deneyimi arttırmak amacıyla arayüz ve arka planda yapılan yeniliklerin yanı sıra kişilerin karşılaştığı bazı Whatsapp problemlerine de çözüm oluşturuluyor. Bu sorunlardan biri de çalınan telefonda kalan Whatsapp’ın nasıl kapatılacağıdır. Başlık altından kaybolan veya çalınan telefondan Whatsapp silmenin nasıl yapıldığına göz atabilirsiniz.

Çalınan ve kayıp telefonda Whatsapp’ı etkisiz hale getirmek, uygulamanın başkalarınca kullanılmasını önler. Whatsapp’ı çalınan telefonda devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Kayıp ya da çalınmış telefondaki Whatsapp’ı silme

4 adımda telefonun çalınma veya kaybolma durumuna karşı Whatsapp’ı etkisiz hale getirmeniz ve yeni cihazınızda kullanmaya başlamanız mümkün.

  • Sahip olduğunuz hattın müşteri hizmetlerini arayıp kayıp/çalıntı durumuna karşı bilgilendirme yaparak SIM kartınızın kilitli hale getirilmesini sağlayın.
  • SIM’in kilitlenmesi hesap onaylama işleminin yapılmasını geçersiz kılacaktır. Böylece eski telefonda etkinleştirme yapılamayacaktır.
  • Dilerseniz aynı numara ile yeni bir SIM kart çıkarttırarak yeni cihazınızda kullanmaya başlayabilirsiniz. Yeni SIM kart üzerinden Whatsapp hesap doğrulaması yapın ve Whatsap’a kaldığınız yerden devam edin.
    (Whatsapp uygulamasını telefonda kullanabilmek için bir numara gereklidir. Aynı numara ile birden fazla hesap onaylatılamaz.)
  • Son aşama olarak Whatsapp destek ‘e aşağıdaki yazıyı e-posta yoluyla gönderin.”Çalınan/Kaybolan Telefon: Lütfen hesabımı devre dışı bırakın” +90 5xx xxx xx xxNot: Göndereceğiniz mail yukarıdaki formatta olmalıdır.

Konu ile ilgili sorular

S- Whatsapp çalınan telefonun yerini tespit edebilir mi?
C- Hayır.

S- Whatsapp hesabı devre dışı kalırsa ne olur?
C- 30 gün içinde tekrardan etkinleştirilmezse kalıcı olarak silinir.

S- Yedeklemeyi geri yükleyebilir miyim?
C- Telefon çalınmadan önce Google Drive, iCloud, OneDrive internet tabanlı platformlarda yedeğiniz var olması durumu yedeği geri yüklemenizi sağlar.

S- Başka telefondaki Whatsapp hesabının kapatılmasını bildirmek zorunda mıyım?
C – SIM kartını iptal etmiş olsanız bile Mobil Veri haricinde Wi-fi bağlantısı üzerinden Whatsapp’ınız kullanılabilir. Bunun için Whatsapp destek bölümüne yukarıdaki belirtmiş olduğumuz metni ve telefon numaranızı başında +90 alan koduyla göndermeniz gerekmektedir.

Çalınan telefondaki Whatsapp’ı kapatma ile ilgili diğer sorularınız için yorum yapabilirsiniz.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.