Işletmeler için Verimli Twitter Hesabı Oluşturma Rehberi

Twitter çok yönlü fonksiyonları ile Sosyal medya uygulamaları arasında baş sırada yer alan bir mikroblogtur.  zira Twitter’da görüntüler paylaşma, hesapları etiketleme, canlı yayın yapma gibi birçok eylemi tamamen ücretsiz olarak  gerçekleştirebilir ve geniş kitlelere hitap edebilirsiniz.

Böylesi önemli bir mecra olan Twitter elbette işletmeler içinde büyük bir potansiyel güç oluşturuyor. Potansiyel diyoruz çünkü bu gücü kullanmasını bilmiyorsak bir işe yaramaz. Twittersosyal ilişkiler kurma ve hedef kitleyi bulma konusunda bir güç merkezi olarak kullanılabilir. İşletme sahibiyseniz ve  Twitter’da ne yapacağınız hakkında pek fikriniz yoksa veya bir rehbere ihtiyaç duyuyorsanız, bu yazımızda okuyacağınız öneriler size ışık tutabilir.

  • Her gün tweet: Günde minimum üç tweet atınız. Bu tweetlerin hepsinin özgün olması gerekmez. Diğer tweetlere kendi yorumlarınızı katarak retweetleyebilirsiniz. Hakkında tweet atabileceğiniz çok sayıda konu var. Sektör istatistikleri, hızlı ipuçları, kişisel görüşler ve çok daha fazlası.
  • Tüm bildirimlerinize cevap veriniz: Dışarıdan bakıldığında çok basit gibi durabilir ancak zaman zaman oluşan yoğunluklar nedeniyle göz ardı edilebiliyor. Elinizden geldiğince göz ardı etmemeye çalışmanızı tavsiye ederiz.
  •  Başkalarıyla bağlantı kurunuz: Markanızla ilgili konuları araştırmalı, ilgili konuşmalara katılmalısınız. Sizden bahseden fakat sizi etiketlemeyen birini bulmak için markanızı Twitter’da aramayı unutmayınız.
  • Önemli olduğunu düşündüğünüz ve birçok kimse tarafından beğenilen tweetlerinizi profilinize sabitleyiniz: Bu, sizi yeni takip etmeye başlayan kimselerin, önemli tweetleriniz ile karşılaşmasına imkan verir.

Alanınızla İlişkili Videolar

İşletme hesabınızın ilgi görmesini istiyorsanız öncelikle videoları kullanmaya başlayabilirsiniz. Çünkü videolar okumaya göre daha ilgi çekicidir ve müşteriler için izlemek daha kolay bir yöntemdir. Video içeriği oluşturmak sandığınızdan çok daha kolay olabilir çünkü harika bir video içeriği oluşturmak için artık temel görüntüleri ve kelimeleri bir araya getirmenizi sağlayan envaiçeşit uygulama bulunuyor. Bu uygulamalara ulaşmak için google’ı kullanabileceğiniz gibi Akıllı telefonunuzu kullanarakta harika videolar oluşturabilirsiniz. Video oluşturulduktan sonra kalan ise doğru etiketler ile oluşturduğunuz bu videoyu Twitter hesabınızda paylaşmanız.

Twitter Sohbetlerine Katılın

İletişim sürecinde etkileşimli iletişim en önemli konulardan biridir. Müşterilerinizin anında soru sorabileceği , sizlerin müşterilerinizi daha rahat yönlendirebileceğiniz ve bilgilendirebileceğiniz bir ortamdır etkileşimli iletişim. Twitter sohbetleri etkileşimli iletişime bir örnektir. hedef kitleniz ile etkileşimde bulunmak ve işletmeniz için Twitter’ı en verimli şekilde kullanmanın en basit yöntemlerinden biridir. Hemen hemen her konuda Twitter sohbeti bulunuyor. Twitter sohbetlerini kullanmak için öncelikle kitlenizi tanımalı, sonrasında hangi sohbetlere dahil olduklarını öğrenmelisiniz. Ek olarak, Twitter sohbetlerinde çok fazla etiket kullanmamanızı öneririz.

Gerçek Zamanlı Pazarlama Fırsatlarına Katılın

Twitter’ı işletmeler için verimli şekilde kullanmanın en harika yolu da gerçek zamanlı pazarlama fırsatlarından yararlanmaktır. Twitter’da markanızla ilişkili olaylara, TV şovlarına veya Twitter’daki trendlere dikkat etmeniz gerekiyor.

Bonus: Yaratıcı Olun, Kişiliğinizi Yansıtın

Yaratıcı olmayı ve kişiliğinizi ön planda tutmayı unutmamalısınız. Kendi markanızı ve müşterilerinizi ne kadar iyi tanırsanız, kişiliğinizi de o kadar iyi yansıtabilirsiniz. Twitter’ın GIF, anket ve diğer araçlarından faydalanmayı da unutmamalısınız.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.