iphone için Sesi Yazıya Dönüştüren Uygulama : Dikte

Apple’ ın iPad ve iPhone telefonlar için geliştirdiği sesi yazıya çevirme programı yani sesle söylenenleri yazıya çevirme uygulaması dikte nasıl kullanılır ve sesi yazıya nasıl dönüştürülür?

iPhone telefonda söylediklerinizi yazıya dönüştüren programsız uygulamanın adı dikte. Bu Apple’ ın kendi yerleşik uygulamasıdır. Telefonlar ve bilgisayarlar için çok sayıda sesi yazıya çeviren programlar var. Ücretsiz olanların geneli pek iş görmüyor. Ücretli yani paralı sürümleri iş görmekte. iPhone ise bu tarz programlara ihtiyaç yok. Android’ de ise Google’ nin kendi uygulaması var. Yani boşuna para vermeye gerek yok.

iPhone sesi yazıya dönüştürme nasıl yapılır?

Konuşulanı yazıya dönüştürmek için telefondan “Ayarlar” – “Genel” – “Klavye” – “Dikte etkinleştir” onayladıktan sonra artık sesle söylenenleri yazıya çevirme işlemine başlayabilirsiniz.

Girdiğiniz yerde klavyede mikrofon simgesi olan tüm alanlarda kullanılabilir. Word, not defteri hatta WhatsApp’ ta sesli söylediklerinizi yazılı olarak mesaja çevirebilirsiniz. Biz örnekte SMS mesaj bölümden işlem yaptık.   Mesaj bölümüne girip SMS yazacağımız alana dokununuz. Aşağıda açılan klavyeden “Mikrofon” simgesine dokunup yazmak istediklerinizi sesli olarak söylemeniz yeterli.

Özelliğin adı dikte.

Sesi yazıya çevirme programı Sesi metine çeviren uygulamaları incelediğimizde özellikle App Store’ den baktığımızda çoğunlukla olumsuz yorumlar alınmakta. Hatta bazıları şikayet ediyor. Sesleri yazıya çeviren uygulamaları yüklemeden önce mağazadaki yorumları okumanızda fayda var.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.