iPhone Ekran Videosu Çekme (Ekran Kaydetme) Nasıl Yapılır?

Eğer bir iphone sahibi iseniz en basit yoldan iphone ekran videosu çekme (ekran kaydetme) işlemini adım adım gösteriyoruz. Tekrar ediyoruz işlem oldukça basit. Ekstra bir uygulama ya da 3. parti bir yazılım kullanmadan kendi işletim sisteminizden bunu yapabilirsiniz.

iPhone Ekran Kaydetme

iPhone için gerek bilgisayar üzerinden gerekse de App Store üzerinden indirebileceğiniz bir uygulamayla ekran videosu çekmeniz diğer deyişle ekran kaydetmeniz mümkün. Ancak bu uygulamaların çoğu paralı veya ücretsiz olanlar kısıtlı özelliklere sahip ya da video sağına soluna filigran yerleştiriyor. Oysa ki; iPhone’un dahili ekran kaydetme işlevini kullanarak hiçbir uygulamaya ve bilgisayara ihtiyaç duymadan ekran videosu kaydedebilirsiniz. Oyun oynama videosu mu istiyorsunuz ya da arklı birçok senaryo için ekran videosu çekmeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Şimdi nasıl yapacağınıza geçelim

iPhone Ekran Videosu Nasıl Çekilir?

  • iOS 11 ile birlikte ön yüklü gelen Screen Recording sayesinde dilediğinizce iPhone’unuzun ekranını kaydedebiliyorsunuz.İphone Ekran videosu çekmek için tek yapmanız gereken; Denetim Merkezi’nden Screen Recording’in simgesine dokunmak.

  • Simgeye dokunduğunuz anda kayıt başlıyor. Zaten simgenin beyazdan kırmızıya dönmesinden ve üst noktada çıkan “Kayıt Yapılıyor” ibaresinden  kayıtta olduğunuzu anlıyorsunuz.

  • Kaydı bitirmek için de yine aynı simgeye dokunuyorsunuz. Bu noktada videonun Fotoğraflar uygulamasına atıldığını (kaydedildiğini) belirten bir anlık bildirim geliyor.

  • Bu arada ekran videosu çekerken mikrofon sesinin kapalı mı açık mı olacağı size bırakılıyor. Yani kayıt sırasında anlatacaklarınız varsa mikrofon sesinizi açık tutmanız gerekmekte. Bu ayarı yapmak için Screen Recording’in simgesine sert dokunuyorsunuz.

Hepsi bu kadar basit.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.