iPhone 14 Üretim Aşamasına Başladı !

iPhone 14 bekleyenler.. Elindeki iphone dan sıkılan ve yenisinin çıkmasını bekleyenler.. Almışken ayfon 14 alayım tekrar tekrar değiştirmeyim diyenler.. Para mühim değil iphone 14 pro max çıksın da alayım diyenler.. Sizlere müjdeli haberi verelim. İphone 14 üretimlerine başlandı. Peki ne zaman çıkacak bu cihaz ?  diyenler sizler de yazıyı okumaya devam edebilrsiniz.

İphone telefonlar ciddi anlamda Türkiye şartlarında el yakan fiyatlarda olsa da ciddi bir kullanıcı kesimi de yok değil. Özellikle son modellerde , ülkede artan euro ve dolar kurları ile fiyatlar adeta araba fiyatları ile yarışır hale geldi. Hal böyle olunca bir kesim vatandaş ne gerek var o kadar pahalı telefona diye düşünürken özellikle genç kesimin çeşitli borçlar altına girmiş olsa da daima en üst seviye iphoneları kovaladığı görülmektedir.

iPhone 14 Ne Zaman Çıkacak ?

Apple’ın Merakla beklenen yeni serisinin Eylül ayına kadar piyasaya sürülmesi beklenmiyor, ancak ilk birimlerin halihazırda üretildiği bilgisi geldi. Haber, iPhone 14’ün deneme üretimine girdiğini iddia eden Tayvanlı United Daily News sitesinden geldi. İşte detaylar!

Öncelikle bunun ilk üretim aşaması olduğunu ve Apple’ın seri üretim başlamadan önce sorunları tanımlayabilmesi ve süreci optimize edebilmesi için yalnızca az sayıda cihaz üreterek test ettiğini unutmayın. Rapordan, tüm yeni seri iphone modellerinin bu deneme üretim aşamasına mı yoksa yalnızca bazılarının mı girdiği net değil, ancak 9to5Mac bu zamanlamanın önceki yıllarla uyumlu olduğunu bildiriyor ve Apple’ın şu ana kadar programa uygun olduğunu gösteriyor.

Bu nedenle, gecikmeler asla olası olmasa da, şimdi iPhone serisinin gecikme olasılığı daha da düşük görünüyor. Rapor ayrıca, Luxshare’in (Çinli bir şirket) iPhone 14 ve iPhone 14 Max’i üreteceğini, her zamanki gibi Foxconn’un Pro modellerinin, yani iPhone 14 Pro ve Pro Max’in sorumluluğunu üstleneceğini öne sürüyor.

Bu raporun bir iddia olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Ancak özellikle zamanlama, üretimin normal olarak başlayacağı zamanla uyumlu olduğu için, rapordan şüphe etmek için de hiçbir nedenimiz yok. Bununla birlikte, üretim başlamışsa, muhtemelen bu telefonların tasarımının tamamlandığı anlamına geliyor ve sızıntıların artması muhtemel. Yakında çok daha fazla bilgi ortaya çıkabilir.

Peki nedir bu kesinleşmiş tasarım? Henüz emin olamasak da, sızıntılar, iPhone 14 Pro ve Pro Max’in Face ID ve selfie kamerası için öncekilerden çok farklı bir görünüme sahip olacağını gösteriyor. Bununla birlikte, daha ucuz olan iki model, büyük ölçüde iPhone 13 serisinde görülen tasarıma bağlı kalabilir, bu nedenle bir sonraki iPhone’unuzda bir çentik istemiyorsanız, muhtemelen büyük paralar harcamanız gerekecek.

Yeni Seri İphone da  yapılacak en önemli değişikliklerden biri, ekran çentiğinin 11-12-13 serisinden koparak farklı bir tasarıma geçiş yapması. Apple, yüksek olasılıkla iPhone 14 serisinde hap şeklinde oyuk tasarımını benimseyen ekranlarla gelecek. Ancak detayların şirket tarafından onaylanmadığını, sızıntıdan ibaret olduğunu da belirtmekte fayda var.? Koreli bir kaynağa atıfta bulunan MacRumors’a göre, iPhone 14 Pro 8GB RAM’e sahip olacak. Yeni çıkacak olan İphone modellerinde  iOS mobil işletim sisteminin on beşinci sürümü ios 15 olacağı farz ediliyor. 20 Eylül  2021 de kullanıcıların hizmetine sunulan ios 15 te yeni özelliklerin neler olduğunu merak ediyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Eğer yeni çıkacak olan İphone modeli için içinizi bir karamsarlık kapsadı ve çıksa bile zaten biz alamayız diyorsanız belki yeni çıkan diğer telefonlar hakkında da bilgi almak istebilirsiniz. Bu durumda buraya tıklayınız

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.