iOS’ta Uygulamalar Nasıl Gizlenir? ( Resimli Anlatım )

iOS işletim sistemine sahip bir telefonunuz var ve bundaki bazı uygulamaları hem silmemek istiyorsunuz hem de başkaları tarafından görülmesin istiyorsunuz. O halde burada paylaşacağımız bilgiler tam size göre..  Yapmanız gerekenleri Anlatıyoruz.

Uygulamalarınızı saklamanız için binbir çeşit nedeniniz olabilir. Bunun üzerine konuşup sürenizden çalmak istemiyorum. En kısa sürede yapmanız gerekenlere başlayalım. Belki aceleniz vardır 😉

iOS ‘ta uygulmaları saklamak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

ios içerik ve gizlilik sinirlamaları

Öncelikle Ayarlar > Ekran Süresi adımlarını izliyoruz. Ardından İçerik ve Gizlilik Sınırlamaları seçeneğine tıklıyoruz.

ios içerik sınırlama

Açılan ekranda İçerik Sınırlama seçeneğine ve ardından da Uygulamalar seçeneğine gidiyoruz.

ios uygulama sınırlama

Gördüğünüz gibi bu ekranda farklı seçenekler bulunuyor. Yüklediğiniz uygulamaların tamamını gizlemek istiyorsanız Uygulamalara İzin Verme seçeneğini kullanabilirsiniz. Ancak belirli uygulamaları gizlemek için 4+, 9+, 12+, 17+ gibi yaş seçeneklerini kullanabilirsiniz.

app store uygulama yaş sınırı

Hangi uygulamanın hangi yaş aralığına hitap ettiğini öğrenmek için App Store’da uygulama sayfasına göz atabilirsiniz. Eğer siz de telefonunuzu çocuklarınıza verirken zararlı içeriklerden korumak istiyorsanız ya da meraklı gözlerden bilgilerinizi saklamak istiyorsanız, yukarıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.