IOS Sistemde Silinen Whatsapp Mesajlarının Geri Yüklenmesi

0

Bir önceki yazımızda android işlemcili telefonlarda whatsapp mesajlarının nasıl geri yükleneceğini anlatmıştık. O yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.  Bu yazıda IOS Sistemde Silinen Whatsapp Mesajlarının Geri Yüklenmesi ni anlatacağız.

Maalesef IOS ( iphone ) kullanıcıları , Android kullanıcıları gibi şanslı değil çünkü whatsapp mesajları otomaitk olarak yedeklenmiyor ve mecburen icloud kullanmak zorundalar.  İcloud sohbet geçmişinin yedeklenip geri yüklemesinde kullanılan bir sistemdir.

İCloud Yedeklemesi Nasıl Yapılır ?

iphone whatsapp yedeklemeWhatsApp Ayarları > Sohbetler > Sohbet Yedeği‘ne giderek ve Şimdi Yedekle‘yi seçerek sohbetlerinizin yedeğini her zaman manuel olarak oluşturabilirsiniz. Ayrıca, Otomatik Yedek‘e gidip yedekleme sıklığını seçerek yedeklemelerin otomatik olarak oluşturulmasını ayarlayabilirsiniz. Bu, sohbetlerinizi ve medyalarınızı iCloud hesabınıza yedekleyecektir; yedeklemenize videoları dahil etmeyi veya etmemeyi seçebilirsiniz. İnternet bağlantınıza ve yedekleme boyutunuza göre iCloud yedekleme işlemi biraz zaman alabilir.

İcloud yedekleme işleminin başarıyla tamamlandığından eminseniz , whatsapp’ı silip App store dan tekrardan yükleyebilirsiniz.  Telefonunuzu doğruladıktan sonra, ekrandaki talimatlar sohbet geçmişinizi yeniden yüklemeniz için sizi yönlendirecektir.

Ayrıca burada önemli olan şu var ki ; yedekleme yaptığınızda ve geri yüklemeye çalıştığınız telefon numarası aynı olmalıdır. Başka bir WhatsApp hesabındaki sohbet geçmişini aktaramazsınız. Eğer bir iCloud hesabını paylaşıyorsanız bu, yedeklemelerinizi ayrı olarak saklamanızı sağlar.

Yorum Bırakın
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.