İnternette Sitelere Özgürce Erişin : UltraSurf

Eğer yasaklı sitelere girmek istiyorsanız tam size göre bir program biliyoruz : UltraSurf,  web üzerinde güvenli, gizli ve özgür bir ortamı ücretsiz bir şekilde sunan engelli sitelere giriş ve çevrimiçi güvenlik programıdır.

Ultrareach Internet Corporation tarafından geliştirilen bir yazılım olan UltraSurf’ün ilk geliştirilme nedeni sanılanın Aksine Türkiye de değil Çin’de yaşayan internet kullanıcılarına özgür ve güvenli bir çevrimiçi ortam sunmaktı. Bu amaçla yola çıkan program şu an dünya üzerinde en çok kullanılan engelli sitelere girişanti-sansür ve kişisel internet gizliliği koruma programı olarak dikkat çekmektedir ve milyonlarca insan tarafından kullanılmaktadır.

Özellikle ülkemizde internet ortamında yaşanan yasaklamalar Türkiye de ki kullanıcıların bu tür programlara daha çok rağbet göstermesine sebep oluyor. Yasaklı site diyince bir çok okuyucumuzun aklına p.rno yayın yapan siteler gelse de Dünya nın en büyük bilgi kaynaklarndan olan Wikipedia nın da yıllardır ülkemizde yasaklı olduğu bilinmekte. Tez , ödev ve sunum hazırlayan bir çok kişinin zamanında yazılmış bir yazıdan dolayı hala giremiyor olması acı bir gerçek. Bu sebeple de Ultrasurf programı gerçekten çok işinize yarayacaktır.

Kullanıcılara gizliliği, güvenliği ve özgürlüğü bir arada sunan en popüler programlardan bir tanesi olan UltraSurf ile internet üzerinde kimliğinizi gizleyerek anonim olarak gezerek gizliliğinizi koruyabilir, endüstri standartlarındaki yüksek şifreleme algoritması sayesinde veri transferlerinizi şifreleyerek güvenliğinizi koruyabilir ve internet sansürü kapsamında yasaklanan sitelere erişim sağlayarak özgür internetin tadını çıkartabilirsiniz.

Ultrasurf programının neler yapabildiğini kısaca toparlayacak olursak ;

  • Normal yollarla erişim sağlayamadığınız internet sitelerine girebilmenize olanak sağlar
  • UltraSurf’ün proxy sunucuları ile bilgisayarınız arasında gerçekleşen veri alışverişini şifreler
  • Ziyaret ettiğiniz web siteleri üzerinde IP adresinizi gizler ve web siteleri sadece UltraSurf’ün proxy sunucularının IP adreslerini görebilir.

Yasaklı ve engellenmiş sitelere giriş için tercih edilebilecek en başarılı programlar arasında kendine yer edinerek dünya üzerinde her gün milyonlarca insan tarafından kullanılmakta olan UltraSurf’ü hemen bilgisayarınıza buradan indirerek özgür internetin tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Not: UltraSurf yapısı nedeniyle bazı virüs programları tarafından zararlı yazılım olarak algılanabilmektedir. Bu nedenle alacağınız bir uyarı nedeniyle telaşlanmanıza gerek yoktur. Antivirüs yazılımınızı devre dışı bırakarak, programı sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.