Instagram’a sesli mesajlaşma özelliği eklendi

Instagram mesajlaşma konusunda bir adım daha atarak sesli mesajlaşma özelliğini aktif etti. Son güncellemeden sonra Artık isteyen herkes hem Android hem de iPhone uygulamasında Direct bölümü üzerinden sesli mesaj gönderebiliyor. 

Instagram, yayınladığı her güncellemeyle yepyeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Bu sefer ki yenilik mesajlaşma alanında.. Whatsapp’ın sesli mesaj gönderme yeteneğini çatır çatır çatlatırcasına benzer özelliği instagram kendine de ekledi.

Geçtiğimiz yıl içinde  yepyeni bir keşif sayfası, Direct üzerinden görüntülü görüşme, yüz filtresi oluşturma ve sakıncalı yorumları filtreleme gibi önemli özelliklerin eklendiği uygulamaya şimdi de sesli mesajlaşma sistemi dahil edildi. Zamanında instagram mesajlaşma özelliğinin olmadığını hatta bunun için 3. parti yazılımların kullanıldığını da hatırlarsak instagram tabularını aşmış bile diyebiliriz

Instagram'dan sesli mesaj göndermek için Direct bölümü üzerinden sağ altta yer alan mikrofon simgesine basılı tutmanız gerekiyor.

Instagram’dan sesli mesaj göndermek için Direct bölümü üzerinden sağ altta yer alan mikrofon simgesine basılı tutmanız gerekiyor.

Instagram’a sesli mesajlaşma özelliği eklendi

Hem Android hem de iOS tarafında Instagram’a dahil edilen bu uygulama, şu anda en fazla 1 dakika uzunluğunda seslerin gönderilmesine imkan tanıyor. Üstelik bu özellik yalnızca birebir sohbetlerde değil, grup sohbetlerde de geçerli.

Ses gönderildiğinde karşı taraf hemen başta yer alan oynatma düğmesiyle sesi dinleyebiliyor. Bu arada ses sınırının 1 dakika olduğunu da eklemekte yarar var.

Ses gönderildiğinde karşı taraf hemen başta yer alan oynatma düğmesiyle sesi dinleyebiliyor. Bu arada ses sınırının 1 dakika olduğunu da eklemekte yarar var.

Instagram’dan sesli mesaj göndermek ise gayet basit. Direct bölümünden sağ altta yer alan mikrofon simgesine basılı tuttuğunuzda aslında ses kaydına başlamış oluyorsunuz. Yani bu özellik aslında tamamen WhatsApp’taki ses gönderme mantığıyla çalışıyor.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.