Instagram’a Alışveriş Sepeti Geliyor

Fotoğraf paylaşma uygulaması olarak başlayan ama yaşadığı gelişmelerle iyiyden iyiye kendini E-ticaret’e kaptıran instagram bu kez en ciddi atağını yapacak. Instagram uygulaması bir alışveriş sepeti eklemeye hazırlanıyor.

Instagram, şu an için bir sosyal medya uygulaması olarak anılıyor olabilir. Fakat ticaretin artık e-ticarete kaydığını açık açık gören şirket yakın gelecekte bir e-ticaret uygulaması olarak anılırsa çok da sürpriz olmayacaktır. Zira Facebook’un sahibi olduğu şirket, e-ticaret konusundaki yeteneklerini ve özelliklerini her geçen gün biraz daha artırmaya devam ediyor.

Yeni ortaya çıkan bilgilere göre Instagram, biri sosyal medya, ikisi e-ticaret ile alakalı üç yeni özellik test ediyor. Henüz geliştirme aşamasında olan ve beta kullanıcıları dahil Instagram kullanıcılarına sunulmayan özellikler, Instagram’da diğer kullanıcılar ve işletmeler ile etkileşimimizi geliştirmeyi amaçlıyor.

Şimdi gelelim bu yeni özellikleri saymaya… Geliştirilen ilk özellik, Instagram Keşfet’teki Alışveriş kategorisine geliyor. Artık ekranın altında Shops ve Saved (Mağazalar ve Kaydedilenler) adında iki yeni buton göreceksiniz. Shop yani Mağazalar butonu, Instagram’da belli bir kategorideki mağazaları görmenize; Saved yani Kaydedilenler butonu ise daha önce gezip beğendiğiniz ve takibe aldığınız ürünleri görmenizi sağlayacak.

Instagram tarafından test edilen bir diğer e-ticaret özelliği ise Alışveriş Sepeti. Yukarıda da belirttiğimiz gibi Instagram sosyal medya uygulaması olmaktan çıkıp, bir e-ticaret uygulaması olma yolunda adım adım ilerliyor. Artık Instagram’da beğendiğiniz ürünleri yalnızca kaydetmeyip, direkt olarak alışveriş sepetine atabileceksiniz. Bu ürünleri dilediğiniz zaman satın alabilirsiniz. Şuanda mağaza sahibi ile konuşarak ürünü satın alabiliyorsunuz. Bundan sonra ise sepete atıp , siparişi geçerek kimse ile muhatap olmadan sipariş verebileceksiniz..

Gelelim Instagram tarafından test edilen son özelliğe. Bu özellik ise uygulama içi bildirimler. Instagram’da takip ettiğiniz biri canlı yayına başladığında uygulama içinde zaten bir bildirim alıyorsunuz. Fakat artık biri fotoğrafınıza yorum dahi yapsa bunu Instagram içi bildirim olarak görebileceksiniz. Böylece Instagram’da dolaşırken mevcut sayfadan çıkıp bildirim ekranına gitmeniz gerekmeyecek.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.