İnstagram Yeni Özelliği ” İsim Etiketi ” Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Gün geçmiyor ki , Popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram dan yeni bir güncelleme haberi çıkmasın. Gelişime oldukça açık bir uygulama olan instagramın yayınladığı yeni özellik ile birlikte aradığınız kullanıcıları çok daha kolay bulmanızı sağlayacak.

Nametag yani türkçesiile İsim Etiketi” adını verdiği özellik yardımı ile platform üzerinde aradığınız kişileri kolayca bulmak ve takip etmek için kullanabileceksiniz. Evet, tıpkı Snapchat‘in Snapcode’ları gibi.

Gerçek hayatta tanıştığınız veya merak ettiğiniz birisini Instagram’da bulmak çoğu zaman ızdırap haline gelebiliyor. Zira yaptığınız arama sonucunda aynı isimle binlerce kullanıcı ile karşılaşabiliyorsunuz. Bu sorunu kökten çözmek isteyen ABD’li şirket, çareyi ‘Nametag’ özelliğinde buldu.

Instagram Nametag özelliği

Nametag özelliği ile oluşturacağınız özel kimlik kartını telefonunuzun kamerasıyla okutarak, aradığınız kişinin profiline arama kutucuğunu pas geçerek ulaşabiliyorsunuz.

Kendi Nametag’ınızı oluşturmak için ;

  • Profilinize gidin ve sağ üst köşede bulunan üç satır şeklindeki logoya tıklayarak Nametag seçeneğini bulun.
  • Daha sonra isim etiketinizi oluşturabilir, farklı renkler ve emojilerle kişiselleştirebilir ve dilerseniz arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Özelliği denedikten sonra deneyimlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.