Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Sosyal medya uygualamalarında kullanıcılar genel olarak gizliliklerinin ifşa olmasını istemezler.  Son görülme saatinin yer almasıda yine gizliliğin ifşa edilmesinin bir yoludur ve bunun ortaya çıkmasını istemeyen kullanıcılar olabilir. Instagramın yenilik olarak sunduğu son görülme özelliğini beğenen kullanıcılar olduğu gibi beğenmeyip kapatmak isteyen kullanıcılarda yok değil. Eğer sizde bu özelliği kullanmak istemiyorsanız bu yazımızda yer alan bilgiler sizlere yapmanız gerekenleri en doğru ve kısa bir şekilde anlatacaktır.. 

Son görülme özelliği denince akla ilk gelen uygulamalardan biri Whatsapp. Özellikle whatsapp üzerinden bir yazı gönderdiğimizde ve yazımız görülmediği zaman ilk bakılan , gönderdiğimiz kişinin en son ne zaman çevrimiçi olduğudur. Eğer istemediğiniz bir kişiden gelen bir yazı veya gönderi varsa ve bunu o an cevaplamak istemiyorsanız son görülme saatini kapatmanız sizin için uygun olacaktır. Şimdi bu özelliği kapatmak için yapılması gerekenleri yazmaya başlayalım.

Instagram’ın DM (Doğrudan Mesajlar) bölümüne eklenen bu özellikle birlikte kişiler mesaj gönderdikleri kişinin çevrim içi olup olmadığını ya da en son ne zaman çevrim içi olduğunu görebilir hale geldiler. Nitekim sizi takip etmeyen kişiler dahi bu özellikten faydalanabilir.

Instagram Son Görülme Kapatma: Nasıl Yapılır?

Instagram’ın ve WhatsApp’ın sahibi olan Facebook, bu ve benzeri özellikleri uzun bir süredir kullanıyordu. Nitekim WhatsApp’ta ya da Facebook’ta olduğu gibi Instagram’da da son görülme özelliğini kapatmanız mümkündür. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz?

  1. Instagram’ı akıllı telefonunuzdan açın.
  2. Profilinize tıklayın.
  3. ‘Üç Çizgi’ simgeli menü sekmesine basın.
  4. Ayarlar’a giriş yapın.
  5. Gizlilik sekmesine tıklayın.
  6. Hareket Durumu sekmesine tıklayın.
  7. ‘Hareket Durumunu Göster’ çubuğunu kapalı hale getirin.

Not: Söz konusu ayarlar cihazlar bazında değişiklik gösterebilir ve adımlar güncellemelere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu nedenle en güncel bilgi için bu yazıyı kontrol etmeyi unutmayın.

Tüm bu adımların ardından Instagram Son Görülme Kapatma işlemi gerçekleşmiş olacak. Ufak bir hatırlatma olması adına bu özelliği kapattığınızda takip ettiğiniz hesaplar sizin çevrim içi olup olmadığınızı veya en son ne zaman çevrim içi olduğunuzu göremez ancak siz de takip ettiğiniz kişilerin son görülme saatlerini ve çevrim içi olup olmadıklarını göremezsiniz. Yani karşılıklı bir anlaşma.

Peki siz bu Instagram’a eklenen son görülme özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce anlık mesajlaşma servislerinin aksine bu uygulamada böyle bir özelliğe ihtiyaç var mıydı? Bu konu hakkındaki görüşlerinizi hemen aşağıda yer alan yorumlar sekmesinden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.