Instagram Sizin Seçmediğiniz Hesapları Takip Ediyorsa Ne Yapmalısınız?

Bir gün bir bakmışsınız en yakınlarınızdan biri sizi arıyor ve sen bunu bunu bunu niye takip ediyorsun ne alaka diye soruyor.. Böyle bir şey olabilir mi ? Sizce hayır belki ama instagram hesabınızın hiç tanımadığınız hesapları takip edebilmesi gerçekten de olabilecek birşey.

Dediğimiz gibi Instagram bazen kafasına göre takılabilen bir uygulama. Kafasına esen uygun bulduğu birini takip etmesi gibi.  Peki, Instagram bunu neden ve nasıl yapıyor? Eğer Instagram hesabınız kendi kendine başka hesapları takip ediyorsa, bunun çeşitli sebepleri olabilir. Hem bu sebepleri hem de bu sıkıntıdan kurtulmak için bazı küçük ipuçlarını sizin için araştırdık ve bulduk. Bu yazımızda paylaşıyoruz… Sizleri şöyle alalım..

Instagram eklentileri

Instagram hesabınızın bambaşka hesapları takip ediyor olmasının sebepleri çok kesin olarak saptanamasa da bundan kurtulmak mümkün. Eğer 3’üncü parti bir uygulama kullanıyorsanız bu durumla karşılaşmanız olası. Bundan kurtulmak için Instagram hesabınıza bağlı bulunan 3’üncü parti uygulamaları tespit etmeniz ve bunları kapatmanız gerekebilir.

Instagram hesabınızda kullanıcı adınızın hemen yanında yer alan “Profili Düzenle” seçeneğini kullanarak “Hesap Ayarları” sayfasına geçin. Burada “Uygulamaları Yönet” sekmesinden “İzinli uygulamalara bir göz atın. İstemediğiniz 3‘üncü parti uygulamaların hesabınıza erişimini buradan kapatın.

Uygulamadan kurtulmak istiyorsanız karşınıza çıkacak olan diyalog kutusundan olumlu cevabı seçerseniz Instagram böylelikle istemediğiniz hesapları takip etmekten vazgeçecektir.

Profilinizi gözden geçirin

Profil sayfanızda “Profili Düzenle” sekmesinin en altında yer alan “İnsanlara takip etmek isteyebilecekleri benzer hesaplar tavsiye edilirken hesabını tavsiyeler arasına ekle” seçeneğini kapatın. Bu insanlara sizi tavsiye eden seçeneği durduracak ve insanlara her hangi bir takip isteği göndermediğiniz için “eko” tabir edilen benzer bir işleme maruz kalmanızı da önleyecektir.

Alternatif Yöntem: Kullanıcı adı ve parolanızı değiştirin

Bu yöntem oldukça radikal görünse de kesinlikle en çok işe yarayan yöntem budur. Bilmediğiniz kişileri takip etme durumu dışında hiç görmediğiniz resimlerin beğenilmesi durumunda da yine parola ve şifre değiştirme yöntemini uygulamanız sorunu çözmenize yardımcı olacaktır.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.