Instagram hackleme programı var mı ? Nedir ? Nasıl Hacklerim ?

Instagram nasıl çalınır?  İnstagram hesabı çalmak mümkün müdür ? Bu işi yapan bir program var mıdır ? İnstagram hesabı çalmanın bir programı olmasa da çok kolay yöntemleri var. Bu yazı hesap çalmayı öğretmek amacıyla değil hesabınızı güvende tutabilmeniz için hazırlanmıştır.

İnternette hesap hackleme olarak araştırdığınızda yıllardır karşınıza çıkan yöntemlerin hiç değişmediğini göreceksiniz. 2 farklı yöntemi evirip çevirip müthiş bir icatmış gibi kakalamaya çalışırlar. Videolar yapılır , forumlarda %100 çözüm , kesin hackleme gibi başlıklar atılır ama sonuçta anlatılan hep aynı yöntemlerdir. Hackleme programı adı altında çeşitli şifre denemeleri yapan program ki bunun ne kadar başarılı olduğu tartışılır öbürü ise fake sayfalara kurbanı yönlendirerek tıklamasını ve şifresini kendi girmesini istemek…. Şimdi 2. yöntemi biraz daha açalım..

Instagram hesabı nasıl çalınır?

Önce gerçeğine benzer bir bildirim maili hazırlamanız gerekiyor. Mailde kullanılan logo ve yazım şekli aynı instagram’ dan geliyormuş gibi olmalı ki kurbanı ürkütüp kaçırmasın.  Gönderilen mail muhakkak o ağın adının geçtiği bir şey olması gerekiyor. Örnek Instagramyardim@…com. Bazıları Hotmail ve Gmail kullanırken bazılarıda bu uzantıları farklı yöntemlerle gizliyor. Bizce gizlenen url ler daha etkili olabilir. Ya da bilinmeyen yabancı uyruklu yerlerden karışık mail adresleri alarak kafa da karıştırabilirsiniz. Ama işin cılkını da çıkarmamak gerek çünkü bu kez de gönderilen fake mailler spam kutusuna düşebilir.

Hazırladığınız e-postada şifre sıfırlama veya erişimde sorun için giriş butonu hazırlayıp butona şifrenin geleceği hesabın URL adresini ekliyoruz. Bu URL ücretsiz hizmet veren bağlantı kısaltma gibi görülen sitelerden biri. Burada hazır bulunan Facebook, Twitter ve Instagram gibi çok sayıda ağ için hazırlanmış hazır hesap giriş ekranı görüntüsü var. İşte bu URL’ yi alıp butona eklendiğinde tıklayan kişiye sahte giriş ekranı açılacak. Buraya kullanıcı bilgilerini yazdığında tamam dediğinde bilgiler hesap açtığınız paravan siteye yansıyacak.

Yukarıdaki yöntemin dışında hazırlanan bir web sitesine zararlı kodlar eklenerek ücretsiz hostinglerden birine ilgili dosyaları atıp karşı tarafa bu link adresini tıklatmaya çalışmakta bir yöntem. Tıklayan kişinin bilgisayarında gerçek zamanlı bir virüs programı yoksa bunu kullanıcı anlamayacağından şifre sıfırlaması veya giriş ekranı zannederek erişim yapmaya çalışacak. İşte bu yöntemlerle genelde hesap hackleniyor. Birde hesap sahibinin iyi yapılandırmadığı hesabının çalınması. Hesap açarken kullanılan maili rastgele yazması. Yani bu şekilde bir mail adresi yok. Ya başka birinin mail adresine denk geliyor ya da alınmamış mail adresine. İş böyle olunca her iki denklemde de hesap gitmiş oluyor. Daha gelişmiş yöntemler ise kişinin sistemini ele geçirerek kayıtlı şifrelerine ulaşma ve izleme. İşte bu yöntem tam bir uzman işi ve emek isteyen bir iş. Hesap kısa sürede de çalınabiliyor uzun sürede de…

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.