İnstagram Güncellemesi İle Neler Değişti – Eylül 2018 güncellemesi

Dünyanın en popüler sosyal paylaşım platformlarından biri olan Instagrama , Eylül 2018 itibari ile yeni bir güncelleme geldi. Bu bağlamda Instagram’a internet tarayıcısı üzerinde bildirim desteği de gelmiş oldu.

Öncelikli olarak Google Chrome üzerinden sunulan bu yeni özellikle, kullanıcılar internet tarayıcılarının masaüstü ve mobil sürümlerinden, Instagram’da yeni takipçileri olduğunda veya gönderilerine beğeni ve yorum aldıklarında anlık bildirim alabiliyor.

Yeni özellikten yararlanabilmek için Instagram hesabınıza Chrome tarayıcısı üzerinden giriş yapmak gerekiyor. Ardından kullanıcıların karşısına bildirimleri açmak isteyip istemediğinizi soran bir menü çıkıyor.

Instagram Eylül Güncellemesi ile Neler değişti?

Bu bölümde “Bildirimleri Aç” seçeneğini tıkladıktan sonra, Instagram’ın yeni özelliğinden yararlanmaya başlayabiliyorsunuz.

Instagram’a gelen tarayıcı üzerinden anlık bildirim desteği, internet tarayıcılarına ek olarak, Instagram’ın daha az veri tüketen Instagram Lite uygulamasında da kullanıma sunuldu. Facebook bünyesinde faaliyet gösteren Instagram’a çoğunlukla mobil uygulama üzerinden erişilse de, bu sosyal platforma platform internet tarayıcıları üzerinden de kullanılabiliyor.

Ancak Instagram’ın video yükleme ve mesajlaşma gibi çoğu popüler özelliği maalesef, bu sosyal medya platformunu internet tarayıcısı üzerinden erişenlere sunulmuyor.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.