Hong Konglu Tasarımcı Scarlett Johansson ‘un Robotunu Yaptı

Eski filmler geleceğeışık tutmaya devam ediyor. Yüzlerce geçmiş zamanlı filmde o günle için bilimkurgu yahu bunlar gerçek hayatta olamaz böyle birşey dediğimiz şeyler bir bir gerçek hayatta da ortaya çıkmaya başladı. Aşırı gerçekçi robotlara yapay zekanın da eklenmesi ile insanların birebir robotları yapılabilir hale geldi..

Hollywood’un ünlü kadın oyuncularından Scarlett Johansson, Hong Kong’lu bir tasarımcı sayesinde robota dönüştürüldü. Tip olarak Johansson’a benzetilen robotun yapay zeka sayesinde komutlara yanıt verebilmesi de dikkat çekiyor.

ABD’li ünlü oyuncu Scarlett Johansson’a benzeyen insansı bir robot üretebilmek için bir buçuk yıl çalışan ve toplamda 50 bin dolar harcayan Hong Kong’lu Ricky Ma, en nihayetinde robotunu sundu. Scarlett Johansson’ı baz alarak üretilen robotun ismine Mark 1 diyen grafik tasarımcısı, robotun sorulan sorulara cevap verebildiğini ifade etti.

Örneğin geliştirici Rick Ma tarafından yapılan bir testte “Mark 1 çok güzelsin” dedi ve robot ise yanıt olarak “teşekkür ederim” ifadesini kullandı. Bu şekilde karşılıklı soru-cevapların yapılabildiğini iddia eden Ma, derinin silikondan yapıldığını ve kaburga kaslarının da 3 boyutlu yazıcıda çıkarıldığını aktardı. Ayrıca Rick Ma’nın açıklamasına göre Mark 1 robotunun yüzde 70’i 3boyutlu yazıcıda oluşturulmuş.

Hong Kong’lu gençlere ve robot geliştirmek isteyen herkese örnek olmak isteyen Ma, model olarak Johansson’u almak istediğini aktardı. Konu hakkında kitap yazmak istediğini ifade eden tasarımcı, yeni projelere de başladığını söylemekten kaçınmadı.

Son görselde görebildiğiniz gibi Robotun özellikle üst kısımları oldukça dikkat çekici duruyor. Alt taraflarda ise nedense Hong Konglu arkadaşımız uğraşmamış ve sallapati birşey yapmış. Duruş düzeltilirse bacaklar gerçek insan bacağı görünümüne kavuşursa oldukça başarılı bir tasarım olabilirmiş.. Yine de geçer not aldığını söyleyebiliriz.. Peki siz olsanız kimin robotunu yapmak isterdiniz ? ve tabi ki ne için ? 🙂

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.