HoloLens 2 Müthiş Özellikleriyle Görücüye Çıktı

Microsoft’un yeni HoloLens üzerinde yaptığı ilk önemli değişiklik görüş açısı üzerine oldu. Kullanıcıların görüş açılarını yükselten Microsoft, 47 piksellik bir açı yakalamak üzere çalıştıklarını dile getirdi. İnsan gözünün her açıda 60 piksellik bir görüş keskinliği olduğunun altını çizen Microsoft, buna yaklaşmak üzere çalıştıklarını ve 53 piksele kadar çıkabileceklerini söyledi.

HoloLens 2 üzerindeki ikinci önemli değişiklik ise kafa yapısına uygunluk oldu. Sonuçta herkesin kafasının standart ölçülerde olduğu bir Dünya da yaşamıyoruz.  Birçok farklı insanın kafa büyüklüğü konusunda çalışma yaptıklarını dile getiren yöneticiler, uzun süren araştırmaların ardından en iyi aralığı bularak, herkesin kafasına tam olarak oturacak bir başlık ortaya çıkardıklarını bildirdiler. İlk HoloLens’in önemli sorunlarından biri olarak kafaya uygunluk sorunu da bu cihaz ile giderilmiş olması bekleniyor.

Daha iyi görüş açısı ve rahat kullanımın yanı sıra HoloLens 2’nin bir diğer yeniliği de göz takip sistemi içermesi. Böylece geliştiricilerin çok daha farklı uygulamalar geliştirebilecekleri ya da uygulamalarını daha kolay kullanılabilir hale getirebilecekleri ifade edildi. Ayrıca göz takip sistemi ile elleriniz ve parmaklarınız çok daha hızlı takip edilebilecek ve 3D çizimlerle etkileşime geçmeniz kolaylaştırılabilecek.

Snapdragon 850 işlemci ile güçlendirilen HoloLens 2, fiyat konusunda da önemli bir avantajla gelecek. Daha önce söylendiğinin aksine 5,000 dolar gibi bir fiyata satılmayacak olan başlığın, yaklaşık 3,500 dolara alıcı bekleyeceği duyuruldu. Yalnız burada fiyat konusunda kime göre ve neye göre avantajlı olduğunu belirtelim. Eğer Amerika da veya bir Avrupa ülkesinde yaşıyorsanız bu para belki 1-2 aylık kazancınıza denk gelecek. Ama Türkiye de yaşayan biri için asgari ücreti de düşünürsek belki yıllık kazancıda denk diyebiliriz..Sonuçta bunun üzerine binbir çeşitte vergi gelecektir.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.