Google’ın Kişisel Reklamlarından Kurtulmak İsteyenler ?

Google hiç şüphesiz ki internetin en önde gelen arama motoru. Herkes onu kullanıyorsa neler arıyorsak onla ilgili reklamlar çıkarmasıda kaçınılmaz. Sonuçta google reklamcısını ilgili kişilerle buluşturmak için elinden geleni yapıyor. Peki bu durum sizde takip ediliyor hissi uyandırıyor mu ? Eğer böyle düşünüyorsanız google ‘ın kişisel reklamlarından kurtulmanız gerekiyor. Çözümü basit.
Kişiselleştirilmiş reklam gösterimi insanların paranoyaya bağlamasına sebep olabiliyor. Bu da son derece rahatsuz edici bir durum. Belki özel olmasını istediğiniz bazı şeyler vardır. Ya da kimsenin bilmediği bir iç dünyanız. Siz bizi anladınız 😉 Şimdi kişiselleştirilmiş reklamlardan nasıl kurtulacağımızı görelim.. 

Bu özelliği kapatmak istiyorsanız yapmanız gereken oldukça basit. Google hesabınızdaki reklam ayarlarından reklam kişiselleştirmeyi kapatabilirsiniz. İyi de bu nerede nasıl bulabilirim diyorsanız sizi tarifle yormamak adına linkide veriyoruz. Aramakla uğraşmak istemeyenler için: Tık ( Gördüğünüz üzere hizmette sınır yok )

Davranışsal reklam servis sağlayıcılarından toplu olarak kurtulmak istiyorsanız sizi de unurmadık. Buraya Tık yapın. Buradan isterseniz teker teker, isterseniz de hepsini birden seçerek size özel reklam göstermesini istemediğiniz sağlayıcıları devre dışı bırakın.

Şartları Okudum ve Kabul Ediyorum

Şartlarını kabul ettiğimiz her uygulama, ister ücretli ister ücretsiz olsun bizi dinliyor, anlıyor ve yakaladığı sözcüklere göre reklam gösteriyor. Uygulamaları kullanmadığınız zamanlarda ses erişimi ve mikrofona izin verme seçeneğini kapalı tutmanız faydanıza olacaktır.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.