Google Plus’ın Aramızdan Ayrılacağı Tarih Açıklandı

Maalesef bu acımasız hayatta her istediğimiz olmuyor. Kim olduğun ya da ne olduğun önemli değil. Google bile olsan başarısızlıklar gelip seni bulabiliyor. Google’ın büyük umutlarla, Facebook ve benzeri platformlara rakip olması için kurduğu platform Google Plus tarihin tozlu raflarına karışmak üzere.

Google+, 2011’in haziran ayında çok büyük umutlarla duyurulmuştu. Büyük beklentilerin olduğu , Bir süre referans sistemi ve davetiyelerle büyük heyecan yaratan platform, 20 Eylül 2011’de oldukça hızlı bir başlangıç yapsa da yarattığı heyecan piyasada tutunamayınca git gide sönmüştü.

Aradan geçen onca yılın ardından, YouTube hesabı açmak ve çeşitli Google Play servislerine girebilmek dışında neredeyse hiç kimsenin kullanmadığı platforma veda günü gözüktü. Üstelikte çokta yakın bir tarih. Kendine has kullanan bir kitlesi halen bulunsa da platformun masrafı getirsini fersah fersah aşmış durumda olması sonunu getirdi. Bu sebeple her güzel şeyin olduğu gibi Google+’ın da sonu geldi.

Dilerseniz adım adım platformun kapanma tarihlerine bir göz atalım.

Google+ İçin Yayınlanan Kapanma Takvimi

  • 4 Şubat’tan itibaren herhangi bir şekilde Google+ profili veya sayfası açılamayacak.
  • Blogger ve benzeri sitelerden Google+ yorumu özelliği kaldırılacak. Bu süreç 2 Nisan’a kadar sürecek.
  • Birkaç hafta içerisinde Google+ ile giriş yapabileceğiniz siteler çalışmaz hale gelecek.
  • 2 Nisan’da Google+ sonsuza dek aramızdan ayrılacak. Bütün sayfalar ve içerikler silinecek. Fotoğraflar ve videolar da dahil olmak üzere yedeği alınmayan her şey tarihe karışacak.
Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.