Google Haritalar ‘a Mesajlaşma Özelliği Geliyor

Google haritalar günümüzde en çok kullanılan navigasyon uygulamalarının başında geliyor.Elinde tuttuğu bu başarıyı daha da geliştirmek isteyen google insanları boş durmuyor. Google bundan sonra Haritalar uygulaması üzerinden işletmeler ile müşterilerin mesajlaşmasını sağlayacak.

Google Haritalar, hem işletmeleri hem de akıllı telefon kullanıcılarını fazlasıyla memnun edecek bir özelliği kullanıma sunmak üzere. Uygulama üzerinde gördüğünüz işletmeye artık uzaktan bakmak zorunda kalmıcaksınız. Bizzat işletme ile iletişime geçme şansınız doğuyor.

Google Haritalar’a eklenecek olan mesajlaşma özelliği ile kullanıcılar, haritada görüntülenen işletmelere direkt olarak mesaj gönderebilecekler. Böylece işletmeler ile potansiyel müşterileri arasında son derece hızlı bir iletişim sağlanmış olacak. Kullanıcılar, geçmişte yapılan mesajlaşmalara Google Haritalar uygulamasında bulunan Mesajlar sekmesinden direkt olarak ulaşabilecekler.

Aşağıda uygulamanın kazanacağı yeni özellikten ufak bir ekran kaydı izlemektesiniz.

 

Kullanıcılar ile işletmeler arasındaki yazışma, oldukça sade ve kullanışlı bir arayüzde gerçekleşecek. Böylece herhangi bir kafa karışıklığı olmayacak. Bununla birlikte işletmelerin kullanıcılardan gelen mesajları kabul edebilmesi için Google My Business yani Google işletme hesabına sahip olmaları, ayrıca Google My Business uygulamasını da son sürüme güncellemiş olmaları gerekiyor.

Google Haritalar da Mesajlaşma Türkiye ye Ne Zaman Gelecek ? 

Gelen bilgilere göre bu özellik hem ios hem de Android işlemciler için geçerli olacak. İşin sıkıntı tarafı ise henüz bu özelliğin hangi ülkelerde geçerli olup olmayacağının belli olmaması. İşletmelerin müşteriler ile görüşmesine yardımcı olacağı ve ihtiyaçlara daha kısa sürede cevap verilebilecek olması hayatı kolaylaştıran bir özellik gibi gözüküyor. Dolayısıyla böyle bir özelliğin Türkiye de de kullanıma sunulmasını isteriz. Hey google duy sesimizi diyor ve şuan için ne zaman mesajlaşma özelliğinin geleceği belli değil diyerek konumuzu noktalıyoruz…

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.