Google Chrome Tarayıcısında Kayıtlı Şifreleri Görüntüleme

Dünya genelinde en çok kullanılan web tarayıcılarının başında gelen Google Chrome, Google tarafından geliştirilmiş ve kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan bir web tarayıcısıdır. Bir çok program ve uygulama gibi o da kendini sık sık güncellese de , ilk günden beri aynı kalan bazı özellikleri de mevcut.  Bunlardan biri de Kayıtlı Şifreleri Görüntüleme. Kayıtlı Şifreleri Görüntülemesi bir çok kişi tarafından halen bilinmiyor.

Özellikle sosyal medya sitesi gibi sitelerde mutlaka üyelik oluşturarak giriş yapmamız gerekir. Kimi her zaman aynı mail ve şifrelerini kullanırken kimi güvenlik sebebi ile farklı şifreler yada mail bilgileri kullanmakta.  Özellikle her üyelikte farklı şifre kullananlar için sosyal medya hesaplarına giriş yapmak tam bir eziyet haline dönüşebiliyor. Üyelik sistemi olan bir siteye giriş yaptığınızda sağ üst tarafında bir kutucuk belirir ve bu şifrenin kayda geçilip geçilmemesini sorar. Eğer orada eveti seçtiyseniz işiniz kolay. Muhtemelen bir sonraki giriş işlemlerinde şifre , kullanıcı adı , mail gibi bilgiler karşınıza otomatik olarak gelecektir.

Tarayıcının kullanıcılarına sağladığı bu kolaylık, kullanıcılara malum sitelerdeki hesapların şifrelerini zamanla unutturabiliyor. Şifre sıfırlamak için e-posta, telefon ve benzeri onaylama işlemlerle uğraşmamak için sizin için hazırladığımız bu rehberi gözden geçirerek kayıtlı şifreleri görüntülemeyi öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Google Chrome’da Kayıtlı Şifreler Nasıl Görüntülenir?

Bir şekilde daha önce kayıt olduğunuz siteye tekrar giriş yapmak istediğinizi  varsayalım ve bir sebepten ötürü de girdiğiniz şifrelerin otomatik olarak karşınıza gelmediğini düşünelim. Bu yöntemle tarayıcınızda kayıtlı olan tüm şifreleri görüntüleyebilir, dilediğiniz şifrenin kayıtlı şifreler arasından kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

  • Sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayınız.
  • Açılan menüden “Ayarlar” seçeneğine tıklayınız.
  • En aşağı indikten sonra “Gelişmiş” yazısının üzerine tıklayınız.
  • “Otomatik doldurma” bölümüne geliniz ve “Şifreler” yazısının üzerine tıklayınız.
  • Açılan sayfada “Kayıtlı şifreler” bölümünün altında, kayıtlı şifreleriniz sansürlenmiş bir şekilde görünecektir. Sansürü aşmak için sansürlenmiş şifrenin hemen yanındaki gözün üzerine tıklamanız yeterli olacaktır. (Windows kullanıcılarından, şifrelerin gösterilmesini onaylamaları için bilgisayarın şifresini girmeleri istenebilir.)
Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.