Google Chrome ,Microsoft Edge ‘yi fena dövdü

Google Chrom Chrome tarayıcı pazarındaki gücünü arttırarak devam ediyor. Google Chrome karşısında yenilmekten kurtulamayan edge yaptığı tüm hamlelere karşı Chrome dan tarihi fark yemiş durumda..
Google, 2018’in Ekim ayındaki pazar payı rakamlarına göre Microsoft Edge’i ezip geçti. %66.28 olan pazar payını bir aylık periyotta %66.43’e çıkaran Chrome, %4.28’lik pazarı olan Edge’i tam 15’e katladı. Listede en yakın takipçisi Firefox’a bile 7 kat gibi büyük bir üstünlük kuran Google Chrome adeta krallığını ilan etti.

 

Tablo aşağıda görüyorsunuz , anlatmaya gerek yok.. 

Görünen o ki Microsoft’un sistemini kullanan kullanıcılara güncellemelerle Edge’i dayatması ve sürekli diğer tarayıcılardan daha üstün olduğunu belirten istatistikler yayınlaması insanların Edge ye olan ön yargısını kırmış değil. Belki de Microsoft’un bu hareketi antipatik geldiği için tepki olarakta insanlar Chrome u kullanıyordur ?

Sebebi tam bilinemese de yeni dönemde de tarayıcı savaşlarında Google Chrome’un yanına yaklaşılması dahi güç görünüyor. Bakalım Microsoft’un Edge ısrarı ne kadar daha sürecek.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.