Google, 2018 Yılının Arama Trendlerini Açıkladı

İnternet devi Google, her yıl geleneksel olarak hazırladığı yılın arama trendleri listesini yayınladı. 2018’in küresel çapta en trend araması Dünya Kupası olurken, Türkiye’de ise en çok Google’lanan şey Dolar oldu.

Sorduğumuz sorularla Google amcanın başını ağrıttığımız bir yılı daha geride bırakıyoruz. Takvim yapraklarının 2018 için son kez döküldüğü şu günlerde Google, yılın arama trendlerini yayınladı.

İnternet devinin farklı kategorilerde hazırladığı listeler, geçen yılla karşılaştırıldığında bu yıl en fazla artış gösteren arama terimlerine dayanıyor.

avicii mac miller google

Avicii / Mac Miller

Küresel arama trendleri listesinin ilk sırasında, Rusya’da düzenlenen Dünya Kupasıbulunuyor. İkinci sırada, Nisan ayında hayatını kaybeden 28 yaşındaki İsveçli DJ ve müzisyen Avicii; üçüncü basamakta ise eylül ayında California’daki evinde ölü bulunan ünlü rap sanatçısı Mac Miller yer alıyor. Dördüncü ve beşinci sırada ise sırasıyla, 96 yaşında hayata gözlerini yuman efsanevi çizgi roman yazarı Stan Lee ve Marvel’ın rekortmen filmi Black Panther bulunuyor.

2018’de Dünya Çapında En Çok Yapılan Aramalar

 1. World Cup
 2. Avicii
 3. Mac Miller
 4. Stan Lee
 5. Black Panther
 6. Meghan Markle
 7. Anthony Bourdain
 8. XXXTentacion
 9. Stephen Hawking
 10. Kate Spade

Peki, Türkiye’de yılın arama trendleri neler oldu? Türk kullanıcılar 2018 yılında en çok dolar araması yapmış. e-Devlet’in infial yaratan Soy Ağacı sorgulama hizmeti ikinci olurken, Dünya Kupası ise üçüncü oldu.

Yılın Arama Trendleri 2018 listesinin en çok aranan isimler kategorisinde, 1 Mart’ta Dubai’den dönüşte İran’da düşen uçakta hayatını kaybeden Mina Başaran, diziler kategorisinde “Sen Anlat Karadeniz” ve son olarak Nasıl Yapılır kategorisinde ise Ziron yemeği ilk sırayı aldı.

2018 yılının arama trendleri listelerine aşağıdan göz atabilirsiniz.

Türkiye’de 2018 Yılının Arama Trendleri

Genel Aramalar
 1. Dolar
 2. Soy Ağacı-edevlet
 3. Dünya Kupası
 4. e-müfredat
 5. Seçim Sonuçları

Dizi

 1. Sen Anlat Karadeniz
 2. Çukur
 3. Ufak Tefek Cinayetler
 4. Bir Zamanlar Çukurova
 5. Erkenci Kuş
 6. Jet Sosyete
 7. Avlu

Kişi

 1. Mina Başaran
 2. Arda Öziri
 3. Ali Koç
 4. Münir Özkul
 5. Cenk Tosun

Nasıl Yapılır?

 1. Ziron
 2. Mıhlama
 3. Tiramisu
 4. Pizza
 5. Brüksel lahanası
Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.