Giriş Yapamadığınız Facebook Hesabınızı Nasıl Kurtarırsınız?

Facebook artık kişiliğimizin olmazsa olmazı gibi. Hayatımızdan bir parça. Facebookta varsak bizde varız yoksa biz de yokuz. Bu kadar hayati önemi olan bir sosyal medya hesabınıza giriş yapamadığınız oldu mu ? Eğer facebook hesabınıza girişte sorun yaşıyorsanız mutlaka yazımızı okuyunuz.. Facebook Hesabınızı Nasıl Kurtarırsınız? sorusunun cevabı burada..

Bir çok siteye girerken şifre girmemiz ve kendimizi tanıtmamız isteniyor. Facebook ta bu sitelerden biri. Bazen kafa dalgınlığından bazen anlık olarak bazen yeni değiştirdiğimizden şifremizi unutabiliyoruz. Eğer siz de Facebook şifresini unutanlardansanız, yalnız değilsiniz. Facebook, şifresini unutan kullanıcılar için belirli yöntemler geliştirmiş durumda ve bu haberimizde sizler için giriş yapamadığınız Facebook hesabınızı kurtarmanın yollarını inceleyeceğiz.

Farklı durumlarda farklı yöntemler kullanıldığı için haberin hepsini okumanızı tavsiye ediyoruz. Yine de Haberde sorularınıza cevap bulamazsanız yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Herhangi bir cihazda hala Facebook’a bağlı mısınız?

Hesabınızı kurtarmaya çalışmadan önce başka bir cihazda hala hesabınıza erişim sağlayıp sağlayamadığınıza bakmak çok daha sağlıklı bir hareket olacaktır. Eğer herhangi bir şekilde Facebook hesabınıza ulaşabiliyorsanız, bir sıfırlama koduyla uğraşmadan şifrenizi kurtarabilirsiniz. Yani şunu demek istiyoruz olur ya cep telefonundan tabletten ya da başka bir yerden  girmişsinizdir ve hesabınız açık kalmıştır. Öncelikle bunu düşünün ve kullandığınız aygıtları bir kere yoklayınız..

Standart hesap kurtarma yöntemlerini deneyin

Hesabınızın açık olduğu bir cihaz bulamadığınızı varsayıyoruz. ( Bulsaydınız işiniz çok kolaydı ama karamsarlık yok ) Bu noktada hesap kurtarma işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekiyor. Mümkünse daha önceden Facebook’a giriş yaptığınız bir bilgisayar ya da ağ seçmeniz yararınıza olacaktır.

Öncelikle hesabınızı bulmanız gerekmektedir. Facebook hesap bulma sayfasına gidip ister e-posta adresi isterseniz de  telefon numaranızı verilen boşluğa girin.  ( Artık hangisi kolayınıza geliyorsa eğer ikisinden de emin değilseniz Facebook kullanıcı adınızla da şansınızı deneyebilirsiniz )

Hesabınızı bulduktan sonra hesabınızın bir özetini göreceksiniz. Ne gibi özet derseniz , işte profil resminiz , mail adresiniz , basit bilgilerinizden ibaret.. Daha ileriye gitmeden önce hesabın size ait olduğundan emin olun.

Eğer e-posta adresinize ya da telefonunuza erişiminiz varsa hesabınızın şifresine ulaşabilirsiniz. İşiniz kolay. Gönderilecek şifreyi hangi yöntem ile daha kolay alacaksanız onu seçin eğer bunlara erişiminiz yoksa diğer adımımızı deneyebilirsiniz.

Güvenilir hesapları deneyin

Eğer Facebook hesabınızda güvenilir hesaplar bulunuyorsa onların yardımlarını isteyebilirsiniz. Üç ila beş arasında olan güvenilir hesapları ortaya çıkarmak için en azından birinin tam adını hatırlamanız gerekiyor. Hesabınızı kurtarmak için yalnızca üç hesaptan kod almanız gerektiğini de hatırlatırız.Bunun içinde güvenilir arkadaşlarınızın desteğini almalı ve onlara durumu anlatıp onlara ulaşan kodları almanız gerekiyor.

Eğer güvenilir hesap ayarlamadıysanız, şifrenizi sıfırlamak biraz daha sıkıntı yaşayabilirsiniz bunun için de  güvenlik sorularını cevaplamanız gerekebilir.

Hesabınız hacklendi mi?

Hesabınızın hacklenmesi durumunda bunu Facebook’a bildirmeniz gerekmektedir. Bu durumda da yukarıdaki adımlara benzer bir işlem uygulayacaksınız. Eski şifrelerinizden birini girerseniz hesabınızı kurtarabilirsiniz.

Hala hesabınıza erişim sağlayamıyor musunuz?

Eğer tüm bu yöntemler işe yaramazsa direkt olarak Facebook ile iletişime geçebilirsiniz. security@facebookmail.com adresine mail atarak durumu tartışabilirsiniz. Bu durumda sizden ehliyet ya da kimlik gibi bir belgeyle hesabınızın size ait olduğunu ispat etmeniz gerekebilir. Bu işlemi yaptıktan sonra  hesabınıza giriş sağlayabilirsiniz.

Not: Facebook hesabınızdaki isim gerçek isminiz değilse bu yöntemdeki başarı oranınız neredeyse sıfıra düşer.

Hesabınızı nasıl kurtarabileceğiniz hakkında sıkça sorulan sorulara cevap vermeye çalıştığımız haberimizin sonuna geldik. Eğer tüm bu yöntemler başarısız olursa her zaman yeni bir Facebook hesabı açabileceğinizi unutmayın.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.