Fenomen Dizi Avlu, Yeni Sezonda Netflix’te Olacak

Ve bir dizi daha digital yayıncılığa geçti. Netflix günden güne büyümeye devam ediyor.. Verdiği sosyal mesajlarla ve kadın dayanışmasını ön plana çıkarmasıyla birlikte popüler hale gelen Avlu dizisinin yeni sezonunun Netflix’te yayınlanacağı, dizinin sevilen başrolü Demet Evgar tarafından duyuruldu.

Digital yayıncılık ülkemizde günden güne büyüyen bir sektör haline geldi. Televizyonların koyduğu saatlerde ve reklamlardan sıkılanlar için , ben istediğim saatte istediğim yayını izlerim kardeşim diyenler için vazgeçilmez olan digital yayın platformları tutan dizileri de bir bir bünyelerine katarak ellerini daha da güçlendiriyor.

Avlu dizisi yayınlanan 44. bölümüyle sezon finali yaptı. Severek takip edilen dizi ile ilgili gelen yeni bir haber, diziyi izleyen kitleyi bir yandan üzerken geniş bir izleyici kitlesini de sevindirdi. Yapılan açıklamalara göre Avlu’nun sonraki sezonu, ünlü dizi ve film platformu Netflix üzerinden yayınlanacak.

Hem kadın dayanışmasını gözler önüne sermesi hem de verdiği sosyal mesajlarla fenomen haline gelen işlenen konuların gündemi oluşturduğu dizinin başrol oyuncusu Demet Evgar, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda; Dizimiz, Netflix Original’a satıldı. Netflix tarihinde bir ilk… Baştan itibaren yapımında bulunmadığı bir işi Netflix, Original olarak almıyor, Netflix olarak alıyor. Çok gurur duyuyorum!” diyerek Avlu’nun önümüzdeki dönem Netflix üzerinden severleriyle buluşacağını ilan etmiş oldu.

Dizinin bazı bölümlerinde yer alan şiddet sahnelerinin kimi zaman RTÜK engeline takılması, dizinin yapımcı şirketi ve yayınlayıcı kanalın böyle bir karara varılmasına neden olduğu düşünülüyor. Dizinin yeni sezonunun Netflix’te ne zaman yayınlanmaya başlayacağı ve kaç bölümden oluşacağı ise henüz netlik kazanmadı.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.