Facebook, Yeni Bir Mizah Uygulaması Geliştiriyor

Facebook

Facebook durmak bilmiyor. IGTV ve Watch gibi kullanıcıları heyecanlandırmayan ve beklentileri karşılamayan başarısız uygulamaların ardından çok fazla üyesini kaybettiği bir gerçek. Vazgeçmeyen Facebook , LOL adını verdiği yeni uygulamayı teste sundu ve şimdiden lise öğrencileri tarafından test edilmeye başlandı.

Facebook, kendi çatısı altında geliştirilen uygulamalar konusunda pek başarılı bir şirket sayılmaz ancak Facebook şirketinin mali gücü o kadar yüksek ki defalarca şansını yeni uygulamalarda deneyebiliyor. Şirketin yeni uygulama girişimi bu kez kaybettiği genç üyeleri Facebook’a geri çekmek için olsa gerek.

Facebook, basit komik videoların, şaka videolarının ve GIF’lerin bir araya toplandığı LOL adlı uygulama üzerinde çalıştığını doğruladı. Uygulama şimdilik tüm içerikleri şakalar, hayvanlar ve başarısızlıklar olarak üç kategoriye ayırsa da uygulama geliştikçe kategorilerin artması beklenmekte. Sonuçta yaşadığımız evrende mizah üzerine açılabilecek o kadar kategori varken sadecebu 3 kategori ile işi götürmesi oldukça zor.

TechCrunch’a göre bu uygulama, içerikleri yine Facebook’un en çok kullanılan sekmesi Haber Kaynağı kısmından alıyor. Uygulama şimdiden, ebeveynlerine gizlilik sözleşmesi imzalatılmış 100 lise öğrencisi tarafından aktif olarak test ediliyor.

Test aşamasında LOL adlı bu uygulama, hali hazırda Facebook’ta yer alan Watch uygulamasının yerine konmuş görünüyor ancak bu sadece test aşaması için olabilir. Belki de LOL uygulaması Watch’ın yerine geçer ve Watch uygulamasının özellikleri bu yeni mizah uygulamasına aktarılır ve Watch uygulaması tamamen tarih olur , kim bilir.

Facebook’un tüm bu çabaları kaybettiği kullanıcılarını geri kazanabilmek için olsa gerek. Çünkü IGTV ve Watch gibi beklentileri karşılamayan, ilgi görmeyen uygulamalardan sonra bir hüsran daha şirket adına pek iç açıcı olmaz. Sonuçları ve LOL isimli uygulamanın çıkıp çıkmayacağını ilerleyen günlerde göreceğiz..

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.