Facebook Messenger WhatsApp gibi olacak!

Facebook Messenger ’a, aynı whatsapp ta olduğu gibi kullanıcıların yanlışlıkla gönderdiği veya sonradan pişman oldukları mesajları karşı taraftan da silebilecekleri yeni bir özellik geliyor.

Facebook’un anlık mesajlaşma platformu Messenger ın en büyük eksikliklerinden biri olan yanlış gönderilen mesajları silememe tarih oluyor. Gelicek olan yeni özellik geçen aylarda whatsapp kullanıcılarının da kavuştuğu “mesaj silme” özelliği..

Önce iPhone kullanıcılarına sunulacak olan yenilikle artık Facebook Messenger üzerinden gönderilen mesajlar, karşı taraf görmeden silinebilecek. Bu özellik karşı tarafa gönderilen mesaj 10 dk boyunca okunmadığında geçerli olacak.

Şu anda test aşamasında olan bu özelliğin son kullanıcılara ne zaman sunulacağı ise henüz resmi olarak açıklanmış değil. Ancak Messenger kullanıcılarının bu özelliği bir süredir merakla beklediği biliniyor.

Facebook Messenger’ın iOS uygulamasının 191.0 versiyonundaki sürüm notlarında “yakında geliyor” ibaresiyle ortaya çıkan yenilik için aslında bir süredir üzerinde çalışılıyordu.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in de bu yenilik çalışmaları kapsamında başkalarına gönderdiği mesajları sildiği ortaya çıkmıştı.

Aslında sosyal ağ ve platformlarda yanlışlıkla gönderilen mesajları silme konusu, kullanıcıların oldukça sık ihtiyaç duyduğu bir özellik. Sonuçta anlık gafletle bir anlık sinirle aslında sakin kafayla düşündüğümüzde pişman olacağımız bir çok mesaj atabiliyoruz.

Bu kapsamda WhatsApp da kullanıcıların gönderdikten sonra karşı taraftan da silmek istediği mesajlar için sunduğu “Herkesten Sil” özelliğinde verilen süreyi uzatmak için çalışmalara başlamıştı.

WhatsApp 2017 yılının son aylarında “Herkesten Sil” seçeneğini kullanıma sunmuş, gönderilen mesajları karşı taraftan silmek için ilk olarak 7 dakikalık bir süre tanımlamıştı. Bu özelliğin yararlı olduğunu ve kullanıcılar tarafından tutulduğunu keşfeden whatsapp mevcut herkesten sil özelliğinin süresini 1 saat 8 dakika 16 saniyeye kadar yükseltmişti.

Son olarak geçen ay WhatsApp, yanlışlıkla gönderilen veya attıktan sonra pişman olunan mesajlar için 1 saat 8 dakika 16 saniye yerine, 13 saat 8 dakika 16 saniye içinde silinebilmesi için harekete geçmişti.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.