Facebook Messenger Boomerang Özelliğine Kavuştu

Facebook’un mesajlaşma uygulaması Messenger , instagram ile hayatımıza giren meşhur bir özelliği bünyesine kattı. Facebook messenger artık Boomerang özelliğine sahip.

Bilindiği üzere facebook’un birkaç yıl önce kendi uygulamasından ayırarak, Messenger isimli yeni bir uygulamaya taşıdığı mesajlar/sohbet kısmı, günümüzde dahi oldukça aktif bir şekilde kullanılmaya devam ediliyor. Instagram’ın uygulamasında uzun süredir bulunan ve kullanıcılar tarafından aktif olarak kullanılan “Boomerang” özelliği, Facebook’un mesajlaşma uygulaması Messenger’ın selfie çekim moduna bugün itibariyle geldi.

Boomerang özelliğini anlatmaya çokta gerek yok sonuçta dediğimiz gibi instagram dan dolayı zaten sosyal medyayı aktif kullananların çoğunlukla bildiği bir özellik. Kısaca bahsetmek gerekirse Boomerang videoları döngü içerisine girmiş (kendini tekrarlayan) videolardır.Facebook Messenger getirdiği bu özellik ile kendini tekrar eden bu kısa videoları facebook arkadaşlarınız ile de artık paylaşabileceksiniz.

Boomerang özelliğinin yanına Facebook Messenger’a bir de Selfie modu eklendi. Selfie modu kesinlikle selfie severlerin çok çok hoşuna gidecek bir özellik. Çünkü Selfie modu ile arka plan bulanıklaştırılarak, öne çıkması istenen kişi veya nesne daha belirgin ve alımlı hale getiriliyor. Bu özelliğe sahip olmayan telefonlara sahip kullanıcılar için önemli bir gelişme olduğunu belirtmeliyiz.

Yeni eklenen 2 modun dışında Facebook’un mesajlaşma uygulaması olan Messenger’ın halihazırda bulunan 3 modu; normal, video, yazı modları kullanıcılar tarafından kullanılmaya devam edecek. Fotoğraf ve videolarınıza çıkartma eklemenizi sağlayan AR Çıkartmaları özelliği de Messenger’a eklenmiş durumda.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.