Facebook Messenger 4 duyuruldu

En popüler sosyal ağ sitesi olan Facebook, tasarımının sadeliği ve mesajlaşma ve bağlantı kurma odaklı özellikleriyle öne çıkan Facebook Messenger 4‘ü resmen duyurdu. Kademeli olarak tüm Dünya da uygulamanın yayılması ve kullanılması planlanıyor. Lafı fazla uzatmadan Messenger 4 ün yeni özelliklerine geçelim..

Daha kolay kullanım: Messenger da şuan da dokuz sekme bulunuyor. Facebook messenger 4 ilk olarak bu fazla sekmeleri iç içe alarak 3e indiriyor. Bunun içinde tüm konuşmaları Sohbetler sekmesinin en önemli yerinde konumlandıracak.

Her gün fotoğraf ve video paylaşan yüz milyonlarca insan için, Messenger 4’ün en üstünde Kamera gibi görsel iletişim özellikleri yer alacak. Ayrıca, kullanıcılar Messenger 4’ün Kişiler sekmesine tıkladıklarında arkadaşlarını bulabilecek, insanların hikayelerini izleyebilecek ve çevrimiçi olan herkesi görebilecek.

Kişiselleştirilmiş sohbetler: Kullanıcıların Messenger’da özel kullanıcı adları, emojiler ve sohbet renklerini kullanarak kendilerini ifade etmeyi çok sevdiklerini bilen Facebook, Messenger 4’e getirdiği yenilikle kullanıcılara konuşmalardaki sohbet balonlarını kişiselleştirmeleri için birden fazla renk kullanabilme fırsatı verecek. Renk geçişleri adı verilen bu yenilikle kullanıcılar konuşma ekranının rengini ruh hallerini ya da sohbetin konusunu yansıtabilmek adına istedikleri zaman değiştirebilecek.

Bilindik ve sevilen özellikler: Messenger 4’ün odak noktası daha sade ve kullanımı kolay bir mesajlaşma olsa da, Facebook kullanıcıların değer verdikleri kişilerle bağlantı kurmalarına yardımcı olan tüm özellikleri koruyor. Yani sadeleşelim derken mevcut özelliklerden vazgeçmiyorlar.  Anket yapmak, canlı konum paylaşmak, oyun oynamak ya da grup görüntülü görüşme yapmak gibi aktivitelerle ilgili hiçbir değişiklik olmayacak.

Aşamalı geçiş: Facebook, Messenger 4’ü aşamalı olarak kullanıma sunacak. Facebook taki yenilikler bunla da sınırlı kalmayacak. Facebook, yakın gelecekte –telefonunuzdan gelen ışığı kesen Karanlık Mod gibi– birkaç yeni özelliği sunmayı planlıyor. Bu özelliklerde duyurulduğu zaman yine sitemizden öğrenebiliceksiniz..

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.