Facebook Hesap Dondurma ve Silme Arasındaki Fark ?

Facebook hesabınızı donduracak mısınız yoksa tamamen silecek misiniz ? dondurunca ne oluyor, hangi bilgiler görünmeye devam ediyor ya da dondurmayıpta tamamen silerseniz ne olur? İşte cevaplar…

Bildiğiniz üzereFacebook’un son yıllarda yaşadığı skandallar, gizlilik ve güvenlik konusunda ciddi endişelere yol açtı. Neredeyse her ay bir güvenlik açığı haberi alır hale geldik. Yaşananlar sonrasında sosyal platformlarda yayılan #DeleteFacebook yani Facebook’u silme kampanyası, Facebook için ciddi sayıda kullanıcı kaybı anlamına gelmekte ve bu kampanya sonuçlarını göstermeye başladı.

Skandallar sonrasında Facebook hesabınızı siz de diğer kullanıcılar gibi silmek istiyor olabilirsiniz. Ancak bundan emin değilseniz , geçmişte geçirmiş olduğunuz onca güzel anınız yok olmasını istemiyorsanız bir yol daha var: Hesabınızı dondurmak. Peki hesap dondurma tam olarak ne anlama geliyor?

Hesabı dondurma, Facebook’u tamamen terk etmek konusunda emin olmayan kullanıcılar tarafından kullanılan seçenek. Sosyal medyaya ara vermek istiyorsanız, bu iyi bir seçenek olabilir. Belli bir süre kayıplara karışmak , yalnız kalmak isteyenlerin tercihi kesinlikle bu seçenek olmalı.

Facebook hesabını silmek ise daha kalıcı bir seçenek. Facebook hesabınızdan nefret edecek hale gelmelisiniz silmek için çünkü Hesabınızı silerseniz, aynı hesaba geri dönemezsiniz ve verileriniz silinir. Tekrar kullanmak isterseniz en baştan başlamanız gerekir.

Dondurduğunuz Zaman Aramada Görünür müsünüz?

Dondurmayı düşünenlerin en çok sorduğu sorulardan biri olan dondurduğumuz da aramalarda gözükür müyüz sorusunun cevabına gelelim.. Hayır dondurma durumunda profiliniz ve beğenmeleriniz ortalıktan kaybolacaktır.

Facebook hesabınızı silmek isterseniz, hesabınız silinecektir ancak Facebook, bu işlem için birkaç gün süre verdiğinden hemen gerçekleşmez. Yani sizin pişman olacağınızı düşünüp kendi sunucularından hemen silmez. Hesabınızı kapatır kapatmaz geri dönerseniz, onu tekrar etkinleştirmiş olacaksınız. Aksi halde silinmiş bir hesabın Facebook sunucularından da silinmesi 90 gün sürüyor. Bazı detaylar kalsa da kişisel tanıtıcılar kaldırılacak ve kalan verileriniz birer istatistikten ibaret olacak.

Eğer facebook hesabınızın nasıl silineceğini bilmiyorsanız buraya tıklayın

Hesabınızı Dondurunca Yorumlar Yok Olur mu?

Hayır, başkalarına yaptığınız yorumlar görünmeye devam edecektir. Facebook, hatıraları seviyor ve bunları tutmak istiyor. Hesabınız dondurulmuş durumdayken isminiz düz metin olarak görünecek ve tıklanabilen bir bağlantı olmayacaktır. Profil resminizin yerini ise varsayılan simge alacak.

Hesabınızı tekrar aktifleştirirseniz, tüm bunlar eski haline geri dönecektir.

Facebook’u kalıcı olarak silerseniz, verilerinizin 3 ayda silineceği belirtiliyor. Ancak bu, yorumların, tepkilerin ve gönderilerin tamamen silineceğini garantilemiyor.

Messenger, Facebook Olmadan Kullanılabilir mi?

Facebook’u dondururken Messenger’ı da kapamak isteyip istemediğiniz soruluyor. Burada hayır cevabını verirseniz, Messenger’daki bilgileriniz korunuyor.

Facebook’u silerseniz, Messenger’a farklı bir yöntemle giriş yapmanız gerekecek. Bunun için “Facebook’ta yok musunuz?” bağlantısına dokunun ve isminizi, telefon numaranızı girin. Adres defterinize erişim izni verdiğinizde kişilerinizle iletişim kurabileceksiniz.

Facebook’u Kapatınca Mesajlarınız Görünür mü?

Messenger’da gönderdiğiniz mesajlar, alıcının kutusuna gittiğinden cevap evet. Ancak Facebook’u silerseniz, önceki mesajlarınız sizin adınız yerine “Facebook Kullanıcısı” adlı birinden gönderilmiş olarak görünür. Mesajlarınıza cevap verilemez; aynı kişi engellemede olduğu gibi.

Facebook Nasıl Tekrar Etkinleştirilir?

Dondurulmuş bir hesabı tekrar açmak için oturum açmanız yeterli.

Dondurunca Etiketli Fotoğraflara Ne Oluyor?

Facebook, dönme ihtimalinizi düşündüğü için etiketler hayatını sürdürüyor ancak düz metin olarak görünüyor. Yani bu etiketlere tıklanmıyor. Hesabınızı tekrar açarsanız, etiketler hiçbir şey olmamış gibi, eski haline geri dönüyor.

Kolayca görünmesini istemediğiniz fotoğrafların etiketini tek tek kaldırabileceğinizi hatırlatalım.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.