Facebook Görsel boyutları Nelerdir?

Sosyalleşme deyince sosyal medya akla gelen ilk oluşum diyebiliriz. Sosyal medyada oluşturduğumuz profiller sosyalleşmemiz konusunda birer fragman misali neredeyse. Sosyal medya da profil denince de akla ilk gelen uygulama hiç şüphesiz Facebook. Güzel bir facebook profilinin açamayacağı kapı oldukça azdır. Güzel bir facebook profili de anca paylaştığımız güzel görseller ile oluşturulabilir. Çünkü insanlar genel olarak yazıları okumaktan sıkılır ve hemen görsellere bakmak ister. Bu yazımızda etkili facebook görselleri hazırlayabilmeniz için paylaşacağınız facebook görsel boyutlarının neler olması gerektiğini öğreneceksiniz.. 

Facebook ilk açıldığı zamanlardan günümüze gelene kadar bir çok evrim geçirmiş olsada popülerliğinden hiçbirşey kaybetmeden piyasadaki lider konumunu korumayı başarmış bir uygulama.Burada 2020 yılı ihtimali ile kullanılan facebook görsellerinin isimlerini ve boyutlarının neler olduğunu aşağıda sizler için belirtmeye çalıştık. Belirttiğimiz boyutlarda koyacağınız görseller göze hoş gelen tasarımlar oluşturmanıza sebep olacaktır. .

Lafı daha fazla uzatmayalım ve hemen facebook 2020 görsel boyutlarını belirtmeye başlayalım.

İşte 2020 yılının güncel Facebook Görsel Boyutları:

Profil Fotoğrafı Boyutu: 180 x 180
Kullandığınız profil fotoğrafı direkt olarak sizi anlatır ve bu görselin kare boyutlarda olması gerekiyor. Tam da bu noktada önerilen profil fotoğrafı boyutu 180 x 180 olarak açıklanıyor. Bu görsel sayfalarda 160 x 160 olarak görüntülenecek ve yorumlarda ise 32 x 32 olarak görüntülenecek.

Kapak Fotoğrafı Boyutu: 820 x 462
Özellikle Facebook’ta popüler olan kapak fotoğrafı için önerilen boyutlar ise 820 x 462 olarak açıklanmış durumda. Eğer tasarladığınız kapak fotoğrafının her detayı ile görünür olmasını istiyorsanız bu ölçüler dahilinde hareket etmeniz faydalı olacaktır.

Gönderi Boyutu: 1200 x 630
Tabii bu noktada merak edilen detaylardan birisi de paylaşılan gönderilerdeki fotoğraf boyutları. 2020 yılı itibarıyla kullanmanız gereken gönderi boyutu 1200 x 630 olarak belirlenmiş durumda. Yine gönderilerin görünür olmasını istiyorsanız bu ölçülere uyum sağlayın.

Hikaye Boyutu: 1080 x 1920
Snapchat’in ardından Instagram ve onun da ardından Facebook. Şöyle ki hikayeler artık hayatımızın bir parçası haline geldi ve bu özelliği Facebook’ta da kullanabilmek istiyorsanız 1080 x 1920 boyutlarında bir tasarım hazırlayarak işe başlamalısınız.

Video Boyutu: 1280 x 720
Son olarak da videoya yer verelim. Eğer kişisel hesabınızı ya da marka hesaplarını videolarla süslemek istiyorsanız 1280 x 720 piksel boyutlarında bir video kullanmanız gerekiyor. Bu şekilde videolarınızın ana ekranda daha görünür olmasını sağlamanız mümkün olacaktır.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.