Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Bu yazımızda Facebook arama geçmişi silme işlemi için yapılması gerekenleri sizlere anlatmaya çalıştık. Facebook arama geçmişi silme işlemi yeri geldiğinde hayat kurtarıcı bir özellik olabildiğinden ve sizinde aciliyetiniz olabileceğinden Lafı fazla uzatmadan konuya girelim.

Facebook günümüzde kullanılan en popüler ve en eski sosyal medya araçlarından biridir. Kimi zaman kendi amacı dışında kullanıldığı da oluyor. Yeni arkadaşlıklar kazanma olsun , bir takım arayışlar olsun , ya da en basitinden eski sevgiliyi gizliden takip olsun bir çok amaçla şuan günümüzde Facebook kullanılmaktadır. Facebook daha önce arama kısmına yazıp baktığımız insanları bir köşesinde kayıt altına alır. Ne zaman hangi tarihte bakmışız ne yazmışız da aramış gibi hayati önem taşıyan bilgiler olabilir bunlar. Misal evli birinin eski sevgilisini stalk yapma amaçlı kontrol etmesi bile boşanma sebebi olabilir. İşte bu yüzden yukarı da dediğimiz gibi hayat kurtarıcı bir özellik olabilir Facebook arama geçmişi silme.

Facebook Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır?

  • Facebook’a giriş yapın.
  • Sağ üst köşede yer alan aşağı ok simgesine tıklayın.
  • “Ayarlar ve Gizlilik” kategorisini görüntüleyin.
  • “Hareketler Dökümü” menüsünü açın.
  • “Arama geçmişi” seçeneğini seçin.
  • “Arama Kayıtlarını Sil” yazısına tıklayın

Şimdi yukarıda anlatılanları daha detaylandırarak yazalım :   İlk olarak web tarayıcısı üzerinden Facebook’un resmi internet sitesini ziyaret edin. Platforma giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde konumlanan aşağı ok simgesine tıklamanız gerekmektedir.

Aşağı ok simgesine tıkladığınız takdirde bir pencere açılacaktır. Açılan pencere üzerinden “Ayarlar ve Gizlilik” kategorisine tıklamanız gerekmektedir. Bu işlemin hemen ardından “Hareketler Dökümü” menüsüne tıklayın.

Açılan sayfa üzerinden “Arama geçmişi” seçeneğini seçin ve son olarak “Arama Kayıtlarını Sil” yazısına tıklayarak işlemi tamamlayın. Böylece sosyal medya uygulaması üzerinden bu zamana kadar yaptığınız arama sorguları silinecektir.

Facebook Arama Geçmişi Nasıl Bulunur?

  • Sağ üst köşede bulunan aşağı ok simgesine tıklayın.
  • “Ayarlar ve Gizlilik” yazısına tıklayın.
  • “Hareketler Dökümü” menüsüne tıklayın.
  • “Arama geçmişi” seçeneğini seçin.

Tüm bu adımlarla birkaç saniyenizi arayarak detaylı arama geçmişinize ulaşabilir ve tarihsel bazda yaptığınız sorguları görüntüleyebilirsiniz. Yine aynı ekranda yer alan butona tıklayarak geçmişe yönelik sorgularınızı belirli bir tarih aralığında ya da tamamı ile olmak kaydı ile silebilirsiniz.

Ayrıca çeşitli ayarları kontrol ederek popüler platformun arama geçmişi verilerinizi gelecekte de kayıt altına almamasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede sık sık arama geçmişi temizleme ile uğraşma ihtiyacınız kalmayacak ve sosyal medya platformunda rahat vakitler geçirebileceksiniz.

Yukarıda yer alan adımlar ile beraber herhangi bir uygulamaya ihtiyaç duymadan arama geçmişi görüntüleme ve silme işlemlerini aktarmış olduk. Bu işlemleri çok kısa süre içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.