Eşyalarınızı Takas Yoluyla Elden Çıkarmak İsteyenler için : BARTY

Çok beğendiğiniz ya da çok yararlı olduğunu düşündüğünüz bu uğurda para verip satın aldığınız bazı eşyaların gerçekte hayal ettiğiniz faydayı sağlamadığını gördüğünüzde büyük bir hayal kırıklığı yaşarsınız. Ya da artık sizin için miladını doldurmuş bir eşya bir başkası için yeni bir başlangıcın anahtarı konumundadır ve aynı şekilde onunda ihtiyacı olmayan bir parçası sizin için olmazsa olmaz konumundadır. Bu durumda yapılabilecek en uygun şey ne olabilir ? Tabiki bu 2 ürünün karşılıklı olarak takas edilmesi. Paranın icat edilmediği dönemlerde gerçekleştirilen takas faaliyeti şimdilerde cep telefonu uygulaması ile tekrar hayatımıza giriyor.. Detaylar yazımızda..

Takas elinizdeki bir ürünün ya da bir nesnenin karşınızdaki kişiye ait olduğu ürün veya nesnenin karşılıklı gönül rızası ile el değiştirmesidir. Günümüzde insanlar yeni bir ürüne sahip olmak için para kullansa da takas geçmiş dönemlerde sıkça kullanılan bir alışveriş yöntemiydi. Günümüzde bu durum Barty isimli uygulama ile tekrar hayatımıza giriyor. BARTY ikinci el eşyaların değerinde ve hızlı bir şekilde el değiştirmesine olanak sunan kişiler arası nakitsiz takas platformudur. Kurulduğu dönemde yalnızca kitaplara odaklanan uygulama, şu anda on sekiz farklı kategoride tüm ürünlerin takaslanabileceği bir platform haline geldi.

Barty Nedir ve Nasıl Çalışır?

Barty, geliştirilen makine öğrenimi temelli algoritma ve uygulama içi sanal kur olan Barty Puan ile birlikte sisteme yüklenen ürünlerin değerlemesini anlık olarak yaparak kullanıcılara çapraz takas imkanı sunuyor. Bu sayede kullanıcılar, platforma yükledikleri ikinci el eşyalarda değer belirleme, marj kaybı ya da uzun süren alıcı bulamama gibi sorunlarla uğraşmak zorunda kalmıyor.

barty takas uygulaması

Peki Barty’i nasıl kullanabilirsiniz?

– Öncelikle burada yer alan indirme linkini kullanarak uygulamayı iOS ya da Android cihazınıza indirebilirsiniz.

– Uygulamayı yükledikten sonra platforma kaydolmanız gerekiyor. Ayrıca sistem, yeni kayıtlarda kullanıcılara 60 Barty Puan hediye ediyor.

– Hemen alt tarafta yer alan ‘Ürün Ekle’ simgesine tıklayarak kullanmadığınız ya da takaslamak istediğiniz eşyayı Barty’e yükleyebilirsiniz.

– Yüklediğiniz ürün, platformda kullanılan algoritma tarafından değerlenir. Kullanıcı ister önerilen değeri isterse de kendi istediği değeri kullanabilir.

– Yüklenilen eşyalar Barty Pazarı içerisinde sergilenir ve diğer kullanıcılar eşyaya teklif gönderir.

– Eğer diğer kullanıcılar tarafından gönderilen teklifi kabul ederseniz anlaşmalı kargo ile birlikte ürünü alıcıya gönderirsiniz.

– Teslim edilen eşyanın ardından anlaşılan Barty Puan değeri, satıcının cüzdanına aktarılır.

– Kullanıcılar bu puanlarla platformda yer alan diğer eşyaları alabilirler.

Kullanmadığınız Eşyaları Takaslayın: Kişiler Arası Takas Platformu Barty -1

Barty Puan Nedir?

Barty’de yapılan alışverişlerde nakit değil, Barty Puan kullanılır. Barty Puan’lar akıllı değerleme algoritmasından da yardım alarak ikinci el eşyaların ortalama değerini belirlemeye yardımcı olur ve böylece takaslar, herhangi bir değer kaybı yaşamadan gerçekleşmiş olur.

Eğer satın almak istediğiniz ürün için Barty Puan’ınız yetmiyorsa uygulama içerisinden avantajlı şartlarla Barty Puan satın alabilir ve alışverişlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Barty’nin Heyecan Verici Geçmişi

Barty -eski adı Bartme-, geçtiğimiz senenin sonunda kitap kategorisinde hizmet vermeye başlayan ve artık on sekiz farklı kategoride binlerce ürünün takasına imkan sunan bir platformdur. Bugün itibarıyla 11 bin aktif kullanıcıya sahip olan platformda 2 bin 500 üzerinde takasa aracı oldu.

Platformun güncel vizyonu ise döngüsel ekonomide ürünlerin yeniden kullanımını destekleyen c2c – costumer to costumer – ikinci el eşya pazarında küresel nakitsiz alışveriş platformu olmak.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.