Engly: Yabancı Dil Öğrenmenin Eğlenceli Yolu

Yabancı dil öğrenmek isteyenler için internet üzerinde birçok yabancı dil öğrenme uygulaması bulunuyor. Bu uygulamalar bir dil öğrenmek, o dilin gramer yapısını anlamak ve kelime dağarcığı genişletmek için çok yararlı uygulamalardır. Şimdi bu listeye arasına son zamanlarda bir de Engly uygulaması katılmıştır.

Engly uygulaması, bir yabancı dil öğrenmek isteyen kişilere ağırlıklı olarak video desteği ile yabancı dil becerisi kazandırmaktadır. Farklı seviyelerdeki kullanıcılara üstelik ücretsiz ve reklamsız olarak dil eğitimi veren Engly bugünlerde oldukça popüler. Özellikle İngilizce öğrenmek isteyen çok kişi bu uygulamadan yararlanıyor.

Yeni başlayanlar veya İngilizcesini ilerletmek isteyenler, uygulama tarafından verilen filmler, belgeseller ve eğitici ve eğlenceli videolarla, eğlenerek öğrenmenin tadını çıkarıyorlar.
Yabancı dil öğrenmek isteyenler önce yabancı dil seviyelerini belirliyorlar sonra da ilgi alanlarına göre video seçimi yapıyorlar. Bu şekilde sıkılmadan ve eğlenceli bir şekilde kendilerini geliştirme fırastı buluyorlar.

Engly App

Sizin İngilizce Seviyenize Özel

Engly uygulaması içinde başlangıç (beginner), orta (intermediate) ve ileri (advanced) seviyeler bulunuyor. Videoları, aynı zamanda İngilizce altyazılı olarak da takip etmek mümkün. Bir şekilde video izlerken anlamı bilinmeyen bir kelime ile karşılaşılırsa, bu kelimenin üzerine gelmek ve tıklamak yeterlidir. Video tümüyle izlendikten sonra sonunda, izlenen video ile ilgili bir testin tamamlanması gerekiyor. Bu test başarısız olursa videoyu bir kere daha izlemek veya testi baştan bir kere daha yapmak gerekiyor. Ancak isteyenler bir başka videoya da geçebiliyor.

Engly yabancı dil öğrenme uygulaması, Konuşarak Öğren uygulamasını da geliştiren Renkli Fikirler tarafından tasarlanmış. Renkli Fikirler, yerli bir kuruluş. Bu firma yabancı dil eğitimi konusunda İngilizce sözlük geliştirmekle işe başlayan Savaş Ateş ve Cem Topuz tarafından kurulan bir firmadır. Sonraki tasarımları da hep İngilizce eğitime odaklanmış durumda. Firmanın ilk tasarımı olan Konuşarak Öğren uygulaması, İngilizce öğrenmek isteyen 24 binden fazla öğrenciyi internet ortamında, ana dili İngilizce olan Amerikalı eğitmenlerle buluşturmuştur. Bu şekilde programa katılan bu kişiler İngilizcenin pratiğini yaparak kendilerini geliştirmişlerdir.

Renkli Fikirler firması 2009 yılından bugüne yaklaşık 400 civarında eğitmenle çalışmıştır. Bugün firmanın çalışan sayısı 100 kişiyi bulmuştur. Firmanın son ürünü olan Engly uygulaması ise son iki ay içinde 30 binden fazla indirilmiştir.

Engly uygulamasının bu kadar fazla tutulmasında, İngilizce deyimlere, atasözlerine ve günlük yaşamda kullanılan konuşma kalıplarına ağırlık vermesi ve bir dil öğrenmeyi eğlenceli hale getirmesidir.

Renkli Fikirler ekibi, öğrecilerin tercihlerine uygun videoları yerli eğitmenler eşliğinde hazırlıyor ve bu videoları altyazılar ile destekliyor. Video görüntülerde yer alan özel kelimelerin telaffuz şekilleri ve cümle içindeki kullanımları için de Amerikalı eğitmenlerden destek alınıyor.

Engly Uygulaması ile Kendinizi Ölçün ve Geliştirin

Bugün için Engly uygulaması içinde 150 civarında video bulunuyor. Firmanın genel yaklaşımı, her hafta içerik sayısını arttırmak ve İngilizce öğreniminde üç farklı seviyede de (başlangıç, orta ve ileri seviyeler) çok sayıda içerik sunmaktır.
Engly uygulamasının bir güzel yanı da öğrencilerin kendine özel bir kelime listesi yapabilmeleridir.

Bu arada Renkli Fikirler ekibi, konuşma paketleri, okuma içerikleri, telaffuz testleri ve videolarla İngilizce eğitim setleri gibi başka uygulamalar da geliştirmeye ve bunları mevcut uygulamalara entegre etmeye çalışıyor.

Engly App

Bütün yabancı dil programlarında en büyük problem devamlılıktır. Genelde öğrenciler bir hevesle başladıkları yabancı dil eğitimini kısa süre sonra bırakmakta veya eğitimi tamamlasalar bile canlı tutamamaktadır. Engly uygulaması bu problemin üstesinden gelmek için video ağırlıklı bir öğrenim yolu seçmiştir.

Engly uygulamasıiOS veya Andoid işletim sistemleri için App Store veya Google Play mağazalarından ücretsiz olarak indirilebilir. Uygulamanın Mart ayında ücretli olması bekleniyor.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.