Ekran Kapalıyken, Youtube Arka Planda Çalma

Telefonun ekranı kapalıyken Youtube arka planda çalma nasıl yapılır? Hiç bir ek uygulama gerektirmeden Youtube‘dan müzik dinlerken ekranı kapatabilir ve Facebook, Twitter ve Chrome gibi bütün uygulamalarda gezine bilirsiniz. Bu özellik bir açık mı yoksa Android sürümü ile gelen bir özellik mi henüz bilmiyoruz. Normalde arka planda Youtube’dan müzik dinlemek için ek uygulamalar indirmemiz veya telefonun rootlu olması gerekiyordu. Eski Android sürümlerinde Youtube uygulamasından çıktığımız zaman müzik otomatik olarak kesiliyordu. Android 6.0 ve 7.0 yazılımı kullanan akıllı telefonlarda, Arka planda Youtube uygulamasını çalıştırabiliyorsunuz.

Youtube’da Arka Planda Müzik Nasıl Dinlenir?

  1. Telefonunuza kulaklığı takınız. Kullanacağımız kulaklığın ses açma ve durdurma tuşları olaması gerekiyor.
  2. Youtube uygulamasını açın ve bir video seçip oynatın.
  3. Video’yu oynattık’dan sonra telefonun ana menü tuşuna basıp uygulamadan çıkın. (bu işlemi yaparken video duracaktır)
  4. Telefona taktığımız kulaklığın pause-play tuşuna basınız. Video arka planda oynamaya başlayacaktır.
  5. Ekran kapalı iken Yotube’dan müzik dinlemek istiyorsanız eğer. Youtube uygulamasından ana menüye basıp çıktık’dan sonra telefonun ekranını kapatın. Ekran kapalıyken kulaklığın pause-play tuşuna basın ve müziği oynatın.

Artık Youtube uygulamasını arka planda çalıştırabileceksiniz. Arka planda müzik dinlerken telefonda gezinebilir ve tuş kilidini kapatabilirsiniz.

Hangi telefonlarda Arka planda çalıştığını bize yorum yazarak bildiriniz.

  Telefona Uygulama İndirip Arka Planda Çalıştırma

Android 6.0 ve Android 7.0 sürümüne sahip olmayan kullanıcılar içinde arka planda çalışmasını sağlayan bir uygulama var. Firetube uygulamasını telefonunuza kurup Youtube uygulamasını arka planda çalıştırabilirsiniz.

Firetube İndir: 1.4.1 Apk

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.