eFootball 22 Çıktı! eFootball 2022 Nasıl Bir Oyun ? Nasıl İndirilir ?

Bir futbol efsanesinin daha sonuna gelmiş bulunuyoruz sayın oyunseverler.. Acısıyla , Tatlısıyla PES artık bitti. Peki PES bitti de üreticisi olan KONAMİ pes mi etti ? TAbi ki hayır.. Oynaması ücretsiz PES 2022 olarak adlandırabileceğimiz eFootball 2022 çıktı. Konami, oyunu bütün platformlarda indirmeye sundu. Yeni futbol oyununu indirip oynayan oyuncuların birçoğu ise yeni yapımdan memnun olmadıklarını dile getirmeye başladılar.

Winning Eleven ve PES serisinin yapımcısı Konami, geçtiğimiz aylarda şok bir karar almış ve. PES serisini sonlandırdığını açıklamış ve Konami, artık futbol oyunlarını eFootball 2022 olarak çıkaracağını söylemişti. Eski satış modelini de tamamen değiştiren şirket, oynaması ücretsiz modele geçmişti.

Aslında bunun ilk sinyalleri bir önceki seneden gelmişti. Yeni nesil konsolların piyasaya çıkmasını bahane eden Konami, PES 2021 sürümünü piyasaya sürmeyeceğini ve bir sonraki yıl daha iyi bir oyun hazırlayacağını açıklamıştı. Bu açıklamanın hemen ardından Japonya merkezli oyun devinin sürpriz kararlar alabileceği dile getirilmitşi.

Erteleme kararından çok sonra Konami, PES 2022 yerine eFootball 2022’yi duyurmuştu. Oynaması ücretsiz olacağı söylenen yeni oyunun, en az PES 2022 kalitesinde olacağı; ancak bazı özelliklerine erişmek için para ödenmesi gerekeceği aktarılmıştı.

30 Eylül itibarıyla eFootball 2022 oynanabilir oldu. Çıkış yapacağı söylenen PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series S|X oynanabilir hale getirildi. Mobil platformlar için ise önümüzdeki günlerde oyunun oynanabilir olacağının altı çizildi.

Oyunun Steam üzerinde yayınlanmasından sonra milyonlarca oyuncu oyunu indirmeye başladılar. Birçoğu ise indirmeyi tamamladıktan sonra yeni oyunun içerisine daldılar. Fakat yaptıkları yorumlara bakılırsa, bekledikleri sonuçları alamadılar.

eFootball 2022’nin mobil oyun tarzında hazırlandığını söyleyen onlarca yorum gönderildi. Steam üzerinde yapılan 2400 yorumun birçoğu ise kötü tarafta kaldı.

Ücretsiz PES 2022 olarak tanımlayabileceğimiz eFootball 2022 nasıl indilir? Sorunun cevabı ise hangi platformda olduğuna göre değişiklik gösteriyor. Eğer oyunu PC üzerinde indirmek istiyorsanız, buraya tıkladığınızda açılan sayfanın üst kısımlarında gördüğünüz yeşil “indir” tuşuna basarak, indirme işlemine başlayacağınız Steam sayfasına ulaşabilirsiniz.

PlayStation ve Xbox üzerinden oyunu denemek için resmi mağazaları ziyaret etmeniz yeterli. Her iki konsolun da kendi mağazası içerisinde oyunlar erişilebilir duruma getirildi.

iOS ve Android için ise henüz oyun piyasaya sürülmedi. Bu sebeple ilk olarak oyunun piyasaya sürülmesini beklemek gerekiyor. Ardından App Store ya da Google Play Store üzerinden oyunun sayfasına gitmeniz yeterli olacaktır. Oyun mobil platformlara iki hafta içerisinde çıkışını gerçekleştirecek.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.