Doğru Bildiğimiz Ama Sadece Efsane Olan 5 İnstagram İnanışı

Instagram, bir forograf ve video paylaşım uygulaması olmaktan çıkıp artık küçük büyük herkesin ilgi ile çevresindekileri ya da beğendiği , fanı olduğu kişileri takip ettiği bir mecra haline geldi. Tabi buna eski sevgilileri stalklayanlarda dahil…  Bu kadar popüler bir uygulamanın aslı olmayan bazı söylentileri ve şehir efsanelerini beraberinde getireceği kaçınılmazdı. 

Instagram’da geçmiş zamanlardan beri doğru bilinen 5 efsaneden birine inanmak, Instagram’dan tam olarak faydalanmanıza engel olabilir. Bu yüzden, aslı olmayan bazı Instagram efsanelerini kesinlikle öğrenmeniz gerektiğini düşünüyoruz ve bunları sizlerle sırayla paylaşıyoruz..

İşte ezelden beridir süregelen batıl instragram inanışları ve gerçekleri :

1. Markalara Özel Hashtag
Efsane: Instagram’da sahip olduğunuz markanız için özel hashtag oluşturabilirsiniz. Herhangi bir kullanıcı sizin oluşturduğunuz etiketi izniniz olmadan kullanamaz.Diyelim ki etiketi kullanan biriler oldu , o haldeyasal işlemlere başvurabilirsiniz.

Gerçek: Buna körü körüne inanan ve başka kullanıcılara dava açmaya hazırlanan arkadaşlar için kötü haber vakti. Instagram’da paylaşılan herşey Instagram’ın mülkü haline gelir. Dolayısıyla, etiketleri sahiplenmeniz mümkün değildir. Her kullanıcı, markanız için kullandığınız etiketi kullanabilir. Kullanıcıların bu etiketi kullanıp kullanmayacağının kararını siz veremezsiniz.

2. Instagram, Paylaşımlarınızın Görünmesini Engelliyor
Efsane: Instagramın kendisine garezi olduğuna inanan kesimde az değil. Sanki kendi paylaşımlarının diğer kullanıcılar tarafından görüntülenmesine instagram engel oluyormuş gibi davranır ve düşünürler. Örneğin ; Bir fotoğraf veya video paylaşmanız durumunda ana sayfayı yenilediğiniz zaman, bu paylaşımın kaybolması.

Gerçek: Instagram artık paylaşımları kronolojik sıraya göre göstermiyor. Aynı facebook ta olduğu gibi Instagram, kullanıcı etkileşim geçmişini izleyen algoritmasını kullanıyor ve  öncelikli olarak kullanıcı için önemli olan veya kullanıcının ilgi duyduğu paylaşımları gösterir.

3. Instagram Üzerinden Takipçi Alabilirsiniz
Efsane: Instagram hesabınızın beğenilerini ve takipçilerini artırmak için takipçi satın almak, Instagram’da öne çıkmanın en kestirme yoludur. Daha fazla takipçinizin olması, Instagram’da daha aktif bir profile sahip olmanızı sağlar.

Gerçek: Instagram, sahte hesapları tespit etmek ve yasaklamak için üçüncü taraf uygulamaları kullanarak sahte beğeniler ve takipçiler kazanan kullanıcılara karşı büyük bir mücadele vermektedir. Instagram’da ürün tanıtımı yapmak için takipçi satın alan kullanıcılar, uzun bir süredir kandırıldığından yana şikayet etmeye devam ediyor. Ayrıca takipçi kasmak için çeşitli hilelere başvuranlarında instagram hesapları kapatılmaktadır.

4. Ticari Hesaplar Popülerliği Azaltır
Efsane: Bir ticari hesaba geçmek, markanıza olan erişimi azaltacaktır. Bir kişisel hesaba bir de ticari hesaba sahip olursanız ve paylaşım yapmak için hesaplar arasında geçiş yapmaya devam ederseniz, kitlenizi ikiye böler ve Instagram’daki farkındalığınızı yitirirsiniz. Kişisel ve genel paylaşımlar yapabileceğiniz tek bir hesap kullanmak daha iyi bir seçim olacaktır.

Gerçek: Allah aşkına kim çıkarmış bunu diyebileceğiniz bir efsane. Instagram’ın gözünde, kişisel hesap da ticari hesap da aynı değerdedir ve bu hiçbir zaman değişmemektedir. Ticari hesaba geçmek, farkındalığınızı yitirmenize yol açmaz. Markanızı, reklamverenlerin ya da Instagram’ın gözünde düşürmez.

5. Çok Fazla Hashtag Kullanmak Zararlıdır
Efsane: En çok kullanılan ve kulağa gelen efsanelerden biri de Çok fazla Hastag kullanımı ile ilgilidir. Bu efsanenin çeşitli varyasyonları vardır. Kimi çok fazla hastag kullananların cezalandırıldığını , kimi ban yediğini , kimi spama düştüğünü belirtir. Bu da hesabın zarar görmesi demektir.

Gerçek: Hashtag, Instagram’daki paylaşımların ne ile ilgili olduklarını açıklamak için kullanılan belirteçtir. Ne kadar çok etiket kullanırsanız, sizin için o kadar iyi olacaktır. Fakat bu etiketlerin paylaşım ile bir ilişkisi olması gerekir yoksa Instagram’ın arama motoru algoritmasında, içeriklerinizin değeri azalır. Etiketler için nicelikten ziyade kaliteye önem verirseniz hiçbir sorun yaşamazsınız.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.