Disney Plus, Reklamlı Versiyonuyla Geliyor

Netflix’in ülkemizde tek hakim olarak sürdürdüğü digital yayıncılık macerası çok yakında rakibi Disney Plus’ın yapacağı atılımla biraz sarsılacak gibi duruyor. Bir çok başarılı yapıma imza atmış olan Disney Plus , abonelik ücretlerinde indirimlere sebep olabilecek reklamlı versiyonlara geçmeyi planlıyor. Eğer böyle olursa nasıl bir indirim olur  ve ne zaman ülkemizde faaliyete geçer bu soruların cevaplarını sizlere vermek için yazıyoruz..

Disney Plus Nedir  ?

Disney Plus Amerikan video servisidir veDünya çapında bir digital yayın platformudur. Maalesef henüz ülkemizde faaliyete geçmedi. Servis Amerika Birleşik Devletleri’nde 12 Kasım 2019’da faaliyete başladı. İçerik olarak Walt Disney Stüdyoları ve Walt Disney Televizyonu’ndan filmler ve dizilere odaklanır. Ayrıca Pixar, Marvel, Lucasfilm, National Geographic Ortaklıkları ile 20th Century Fox içeriği de dâhil olmak üzere mevcut ve yeni orijinal filmler ile televizyon dizilerini yayımlar.

Disney Plus Türkiye , Türkiye ye ne zaman gelecek ?

Yukarı da belirttiğimiz gibi Disney Plus henüz Türkiye de faaliyete başlamadı. Bu durumda da akıllarda tek bir soru. Disney Plus Türkiye ye ne zaman gelecek ? Tam bir tarih olmamakla birlikte 2022 yaz aylarında Türkiye de faaliyete girmesi bekleniyor. Hatta firma da bunun için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor ve şuan da com tr li domain üzerinden faaliyetine başlamış durumda. Üye alımı şuan olmasa da “”haberdar et ” seçeneği aktif. Mail adresinizi girerek gerçekleşen olaylardan haberiniz oluyor. Siz de gelişmeleri takip etmek isterseniz buraya tıklayarak resmi sitesine girebilirsiniz.

Disney Plus Fiyatı , Kaç Para olacak ?

Bir başka gelişme de Disney Plus’ın Reklamlı bir versiyonunun geleceğinin açıklanması oldu. Bu açıklamayla birlikte, abonelik fiyatlarında da büyük bir oranda indirim olması bekleniyor. ABD’de aylık abonelik fiyatı 7,99 dolar olan Disney Plus’ın ülkemizdeki fiyatları ise henüz netlik kazanmış olmasa da ABD deki fiyatlardan düşük olacağı , Netflix seviyelerinde olabileceği tahmin ediliyor. Ayrıca ilk hafta ya da ilk ay ücretsiz olarak kullanıma açılması da gündem de. Ülkemizde Exxen reklamlı ve reklamsız olarak 2 ayrı pakette izleyiciler ile buluşuyor ve iki paket arasında 10 tl gibi cüzi bir fiyat farkı oluyor. The Simpsons, Lok, Star Wars ve Avengers gibi sevilen birçok dizi ve filmi bünyesinde bulunduran Disney Plus ‘ın fiyat politikasının ilerleyen günlerde netleşmesi bekleniyor.

Disney Plus

Reklamlı Disney Plus ne anlama geliyor?

Disney Reklamcılık Başkanı Rita Ferro, reklamverenlerin Disney Plus’ın bünyesinde olmak için çok çabaladıklarını söyledi. Görünen o ki reklamverenlerin bu çabası sonunda sonuç vermiş. Disney Plus, hem reklamverenlerini hem de kullanıcılarını mutlu etmeyi başardı. Reklamcılık Başkanı Ferro, ilerleyen günlerde Disney Plus’ın Reklamlı versiyonunu satışa sunacaklarını ve bu yeni sistemle birlikte abone sayılarının geçen yıla kıyasla çok daha fazla olmasını umduklarını açıkladı.

Önümüzdeki yaz aylarında ülkemizde de yayın hayatına başlaması beklenen Plus’ın bu hamlesi, abonelik fiyatlarında da indirime gidileceği anlamına geliyor. Yani evet, belki 2-3 reklam izleyeceğiz ama en azından daha ucuza Disney Plus aboneliğine sahip olabileceğiz. Bu da birçoğumuzu mutlu edebilecek bir gelişme. Bu hamlesiyle Disney’in digital yayın projesinin abonelik sayılarının hızla artması da oldukça olası. Geçtiğimiz yıl 129 milyon abonesi olan Disney’e karşı Netflix yılı 222 milyon aboneyle kapatmıştı. Görünen o ki ilerleyen günlerde Reklamlı paketleri ile fiyatını düşürmüş bir Disney , Netflix için çok daha büyük bir rakip haline gelecek.

Digital yayıncılık alanındaki diğer haberlerimiz için buraya tıklayın

Son çıkan netflix dizileri ve filmler hakkında detaylı bilgiler için netflixdizy.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.