Deneyim odaklı sosyal medya : Edimly Nedir ?

Bu yazımızda sizlere pekte duyduğunuzu düşünmediğimiz bir sosyal medya uygulamasını tanıtıcaz. Uygulamamızın adı Edimly. Edimly Nedir ?  Ne işe yarar ? ismi nereden geliyor ? Edimlemek ne demek ? Bu tür soruların cevaplarını bu yazımızda vermeye çalıştık.

Sosyal medyanın hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldiği günümüzde herkesin yer aldığı belli başlı platformlar bulunurken, her geçen gün yeni girişimler karşımıza çıkıyor. Günümüzde teknolojinin artık bilgisayarlardan cep telefonlarına kayması ile zamanında bilgisayar yazılımı için ter dökenler şimdi cep telefonları için uygulama geliştirmeye kafa patlatır oldu. Whatsapp , İnstagram , Twitter özellikle sosyal medya uygulamalarının patlaması ile hayatımıza gelip yerleşmiş başlıca uygulamalardan bir kaçını oluşturuyor. Burada okuyacağınız yeni sosyal medya uygulaması ise henüz daha beklenen ilgiyi görememiş ama bizce büyük potansiyeli olan bir uygulama. Kesinlikle Edimly ile yenilikçi sosyal medya platformlarına bir yenisi daha eklendi diyebiliriz.

Bugün neredeyse herkes, en az bir sosyal medya platformunu aktif olarak kullanıyor. Ancak popüler sosyal medya platformlarının giderek birbirini kopyalaması, kullanıcıları yeni alternatif arayışlarına soktu.  Sözlük yapısıyla geliştirilip hayata geçirilen Edimly, hem iOS hem de Android cihazlarda kullanılabiliyor.

Edimly Nedir ve ismi nereden geliyor ?  Edimlemek ne demek ?

Edimly sayesinde gerçekleştirdiğiniz her eylemi, arkadaşlarınızla paylaşabiliyor veya uygulamanın diliyle: edimleyebiliyorsunuz! Satın aldığınız bir ürünü, izlediğiniz bir diziyi veya okuduğunuz bir kitabı paylaşarak aynı konuya ilgi duyan insanların görmesini sağlayabilirsiniz. Aynı konuya ilgi duyan insanlar bu başlıklar altında bir araya gelerek, fikirlerini paylaşıyor. Yani bu şu demek oluyor siz başkalarından önce bir nesneyi , bir fiili , bir eseri deneyimliyorsunuz. Uygulama buna deneyimlemek değilde edimlemek diyor.  Ben bunu deneyim ettim bunun hakkındaki düşüncelerim bunlar.. diye yazıyorsunuz. Sizden sonra o işi yapmak isteyen kişi sizin yorumunuzu okuyup harekete geçiyor ya da yapacağı işten vazgeçiyor.

Edimly’nin dikkat çeken bazı özellikleri mevcut. Örneğin bu platformda paylaştığınız eylemi kendiniz seçiyorsunuz. Bu sayede paylaşılan edimler başlıklar altında birikiyor. Ayrıca; platform birçok kategoride edimleme imkanı sunduğu için tek platform üzerinden hemen hemen her şey hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. İlginç özelliklere sahip olan platform, kullanıcıların ilgisini çekmeyi başaracak gibi görünüyor.

Henüz oldukça yeni bir platform olan Edimly daha büyük kitlelere ulaşabilmek için yatırımcı arayışlarını sürdürüyor. Konaklamadan oyuna, satın almadan seyahate kadar yüzlerce farklı alanda deneyim paylaşma imkanı sunulduğu için sadece yeme, içme, okuma gibi aktiviteler ile sınırlı değilsiniz.

Deneyimlerinizi diğer insanlarla paylaşmanızı sağlayan Edimly uygulamasına erişmek için iOS  kullanıyorsanız  burayaAndroid kullanıyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.