Bilinmeyen Numaraları Sorgulamak İçin En İyi 3 Site

Mutlaka telefonunuza bilmediğiniz bir numaradan bir arama gelmiştir. Kimi zaman telefonu açarsınız ses gelmez kimi zaman ise o aramayı görmemişsinizdir ve kim aradığını öğrenmek için çıldırıyorsunuz. Bu durumda yapılması gereken tek şey mutlaka o telefon sahibinin kime ailt olduğunun bulunabilmesi.

Peki bunu nasıl yapabiliriz ? İlk akla gelen 118 li numaraları arayarak bu numara kimin diye sorgulamak olabilir. Ama bildiğiniz üzere bu hatlar oldukça pahalı. Belki de yanlış bir arama için sizin için hiç bir önemi olmayan insanlar için neden ücret ödeyesiniz ki ? Bu durumda en ucuz yol olan interneti kullanmak daha mantıklı gibi duruyor.

Bilinmeyen Numaraları Bulmak Kullanılabilecek Siteler

Size yabancı gelen, hakkında bilgi sahibi olmadığınız numaralar aslında bir dolandırıcı olabilir. Bu kişiler, sizi çeşitli tuzakların içine çekmek için uğraşacaklardır. Bu ve buna benzer mağduriyetler yaşamamak için hemen aşağıda yer alan sitelerden, sizi arayan numaralar hakkında bilgi sahibi olmanızı öneririz.

1. Google

Bu, bir telefon numarasının nereye ait olduğunu öğrenmek veya bir telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenmek için kullanabileceğiniz yöntemlerden biridir; hızlı, basit ve tamamen ücretsizdir. Her zaman işe yaramıyor ama size gelen arama resmi, kamuya açık bir kaynaktan arama ise bunu internette bulma ihtimaliniz yüksektir. Aynı şekilde dolandırıcılık içinde kullanılıyorsa muhtemelen bu numara birileri tarafından şikayet edilmiştir. Bunu da öğrenebilirsiniz.

2. WhoCallsMe

Dolandırıcı veya anketörden istenmeyen aramalar aldığınızdan mı şüpheleniyorsunuz? O zaman bunu denemelisiniz. Arama kutusuna numarayı girdikten sonra “Search” butonuna basmanız yeterlidir.

WhoCallsMe, aramanın konumunu ve diğer kullanıcılardan topladığı raporlar dahil olmak üzere numara hakkındaki bilgilerinin tamamını sizlerle paylaşacaktır. Bir numara girdikten sonra arayan kişi hakkında notlarınızı bırakarak bu numarayı sorgulayan diğer insanların notunuzu görmesini sağlayabilirsiniz.

3. NumberVille

NumberVille, gelen arama ile ilişkili geçmiş ve mevcut adresleri ücretsiz olarak bulmanızı sağlar.  Sadece ülkeyi seçmeniz, telefon numarasını girmeniz ve “Search” butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Not: NumberVille, numara sorgulamalarında bulunan kişilerin IP adresini kaydediyor ve herkese açık olarak görüntülüyor. Eğer anonim kalmak istiyorsanız, NumberVille yerine başka bir kaynak kullanabilir veya bunun yerine güvenilir bir VPN hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.