Beklenen Tweet Düzenleme Özelliği Geliyor

Günümüz popüler sosyal medya mecralarından Twitter’da önemli bir eksik olan ve kullanıcıların en çok şikayet ettiği konu olan tweet düzenleme, en sonunda Twitter’a geliyor.

Kullanıcıların en büyük şikayetlerinden olan, atılan tweet’ler için düzenleme seçeneğinin olmamasıydı. Bu da atılan tweetin gerekirse silinmesi konusunda insanları zorluyordu. Twitter CEO’su Jack Dorsey’i de baskı altına almış olacak ki en sonunda bu konudaki sessizliğini bozdu. Yeni Delhi’de yapılan etkinlikte konuşan Dorsey “Bir süredir bu konu üzerinde biz de düşünüyoruz ve bu özelliği getirmeyi planlıyoruz fakat şu an acele etmiyoruz” dedi.

Bu tarz mükemmeliyetçi bir yaklaşım anlaşılabilir fakat artık bu özellik gelecek dedikten sonra bu yoldan dönüş olmayacağı kesin. Birçok kullanıcı Twitter gibi yaygın kullanılan bir sosyal medya uygulamasında düzenleme özelliği olmamasını anlayamıyordu.

Dorsey, “Birçok insan düzenleme butonunun gelmesini istiyor çünkü yazım hatası veya yanlış URL gibi hatalar yapabiliyorlar” dedi. Ayrıca özellikten önce atılan eski tweet’lerin de düzenlenebileceğini de söyledi.

Dorsey, atılan bir tweet’i tamamen değiştirme ihtimaline karşı Twitter’ın sınırsız bir düzenleme istemediğini de ekledi. Öyle ya da böyle gelecek olan düzenleme özelliğinden tek beklenilen çok uzun süre bekletmemesi.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.