Başarılı Fotoğraflar İçin 10 Uygulama (iOS-Android)

Android ve ios işlemcili telefonların artık her cebe girmesi ile birlikte yaygınlaşan bir başka şeyde resim çekilme çılgınlığı. Malum günümüzde artık profesyonel fotograf makinası kalitesinde resimler çekebildiğimiz telefonlar var. Belki bu telefonları almaya hepimizin gücü yok ama sıradan bir telefonda bile fotoğraflar doğru açı , doğru ışık ve profesyonel uygulamalar ile son derece şık gözükebiliyor.
Bu yazımızda akıllı telefonların en çok kullandığımız özelliklerinden olan kameralarımızın can damarı uygulamaları sizlerle paylaşıyoruz. 5 fotoğraf düzenleme ve 5 fotoğraf çekme uygulamasıyla, hem iOS hem de Android için kullanımda olan toplam 10 gerekli uygulamayı listeliyoruz.

 

Önce kamera uygulamalarımız ile başlayalım

1- VSCO:

Uzun yıllardır iOS ve Android için yayında olan popüler ve ücretsiz kamera ve fotoğraf düzenleme uygulaması VSCO, özgün kamera ayarları ve çekim anında uyguladığı filtreleriyle oldukça kullanışlı. Herhangi bir sosyal medya platformunda, bu uygulama ile çekilmiş fotoğrafların çoğu kendini belli ediyor.

Android için tıklayın

İos İçin Tıklayın

Huji Cam:

Akılı telefonlarınızla eski tip filmli kameralarda olduğu gibi fotoğraflar çekmenizi sağlayan Huji Cam, bir süredir oldukça popüler. Özellikle fotoğrafları sanki bir filmi bastırırmış gibi, belirlli bekeleme sürelerinden sonra gösteren yapısıyla insanları duygulandırıyor. Uygulama içerisinde “yıkattığınız filmleri” açtıktan sonra, fotğraflar gerçekten de o hissi verecek kadar güzel görünüyorlar.

Android İçin Tıklayın

İos İçin Tıklayın

Microsoft Pix Camera (Camera MX) 

Microsoft’un sadece iOS’a özel olarak sunduğu Pix Camera uygulaması, firmanın Apple’a yönelik Truva atlarından sadece birisi. Uygulamanın Android versiyonu bulunmadığı için en yakın özelliklere sahip Camera MX uygulamasını alternatif olarak öneriyoruz. Her iki uygulama da alanında oldukça kaliteli sonuçlar veriyor.

Android İçin Tıklayın

İos İçin Tıklayın

MuseCam:

MuseCam, özgün kamera ayarları ve fotoğraf düzenleme ekranıyla hem iOS hem de Android kullanıcılarının dikkatini çekmeye başladı. Özellikle iOS’ta nadir bulunan kamera uygulamaları arasına girmiş olması başarısını gösteriyor.

Cinemagraph Pro (Zootropic App):

Cinemagraph aslında hem bir kamera hem de bir fotoğraf düzenleme uygulaması. Doğrudan sensörden yeni bir sahne çekmiyorsunuz, ancak var olan fotoğraflardan yeni fotoğraflar üretiyorsunuz. Herhangi bir sabit bölgeye verdiğiniz hareketler, fotoğrafların adeta canlanmasını sağlıyorlar. Uygulama, Android cephesinde yer almıyor, ancak en iyi Zoetropic App tarafından temsil ediliyor. Her ikisini de fazlasıyla seveceğinize eminiz.

Android İçin Tıklayın

İos İçin Tıklayın

5 fotoğraf düzenleme uygulaması:

Snapseed:

Google’ın tamamen ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulaması, son yılların en büyük favorilerinden. Snapseed’i koşulsuz şartsız cihazlarınızda bulundurmak büyük bir avantaj sağlıyor. Sözü daha fazla uzatmadan diğer uygulamaya geçiyoruz.

Android İçin Tıklayın

İos İçin Tıklayın

Pixlr:

Tarayıcı tabanlı hizmetiyle hatır sayılır bir kitliye hitap eden Pixlr’ın mobil uygulaması, pek çok alternatif bulunan fotoğraf düzenleyicileri arasında üst sıralarda yer alabilir. Zira uygulamanın kullanıcılara herhangi bir sorun yaşatmaması, hafif ve kullanışlı arayüzü en önemli artıları arasında.

Android için Tıklayın

İos İçin Tıklayın

Adobe Photoshop Expreess ve Photoshop Lightroom:

Adobe’nin mobil dünyaya kapılarını açan iki ana fotoğraf düzenleme uygulaması, adeta birbirlerinin tamamlayıcısı niteliğindeler. Birisinde son derece detaylı renk ve ışık ayarları yaparken, diğerinde olabildiğince hızlı düzenlemelerle fotoğrafları en iyi haline getirmek mümkün. Her iki uygulama da Adobe’un hızlı öğrenme arayüzleriyle birlikte geliyor.

Adobe Photoshop Express

Android İçin Tıklayın

İos İçin Tıklayın

Adobe Photoshop Lightroom CC

Android İçin Tıklayın

İos İçin Tıklayın

Prisma:

Bir dönem şok dalgası etkisiyle popüler olduktan sonra eski ilgiyi kaybeden Prisma, hala gelişmeye devam ediyor. Yapay zeka desteği ile fotoğrafların profesyonel çizimlere benzediği uygulamanın en büyük avantajı çeşitliklik. Eğer bir dönem kullanıp sonradan unuttuysanız, tekrar denemenin vakti gelmiş demektir.

Android İçin Tıklayın

İos İçin Tıklayın

Polarr:

Polarr, iOS cephesinin en sade ve basit fotoğraf düzenleme uygulamalarından, aynı şeyi Android için de söylemek mümkün. Tıpkı VSCO gibi, kendisine has ve özgün filtre seçenekleri mevcut. Polarr, galerinizdeki en iyi fotoğrafları seçerek üzerinde uğraşacağınız bağımlılık yapıcı bir uygulama.

Android İçin Tıklayın

İos İçin Tıklayın

Şimdilik bu kadar , Belirttiğimiz uygulamaların işinize yaramasını temenni ederiz.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.