Android Telefonlarda YouTube Video İndirme Özelliği

Youtube videolarını android telefon kullanıcıları hiç bir ekstra uygulama ya da ayar yapmadan youtube videolarını indirebileceğini biliyor muydunuz ? Eğer şimdiye kadar bunu duymadıysanız ya da hiç kullanmadıysanız üzülmeyin ! Çünkü bu özellik daha yeni geldi bu yüzden hiç birşey kaçırmadınız 🙂

Evet yanlış duymadınız , Android Youtube video indirme özelliği ile çevrimdışı izlemek istediğiniz videoları kolayca akıllı telefonunuza indirebileceksiniz. Şimdilik belirli ülkeler için kullanıma sunulan özellik Android kullanıcılarını oldukça sevindirdi. Peki YouTube çevrimdışı izleme özelliği olarak da tanımlayabileceğimiz bu özellik ne tür yenilikler getirecek?

Daha sonra izlemek istediğiniz YouTube videolarını kolayca telefonunuza indirebilecek ve çevrimdışı izleme yapabileceksiniz. Böylece bir klip izlemek için defalarca internet kotanızdan yemeyeceksiniz. Bu da yanınıza daha fazla  GB kalacak demektir ki bu devirde ekstra GB can demek..

Yalnız şunu belirtelim ki bu özellik içlerinde Irak’ın da bulunduğu pek çok Orta Doğu ülkesi için kullanılabilir durumda! Neden sadece Ortadoğu ülkeleri diye soran okuyucularımıza hemen belirtelim..Youtube burada mobil internetin yeterli olmadığı ve kota problemi çeken kullanıcılarının sorunlarını bir nebze de olsun hafifletmeyi amaçlamış. Bu da özelliğin amacını düşündüğümüzde son derece mantıklı görünüyor.

Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Özelliğin gelmesi ile birlikte en merak edilen soruların başında Android YouTube video indirme işlemi nasıl yapılır sorusu geldi. Bu işlem oldukça pratik. YouTube videosunu izlediğiniz sayfada artık bir “dowload” butonu yer alacak. Böylece butonu tıklayarak kolayca video indirilebilecek. İndirilen videolar ise Android kütüphanesinde depolanacak.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.