Android Q alacak Huawei modelleri

Ülkemizde Huawei kullanıcılarının nüfusu günden güne artmakta. Türkiye pazarı Samsung ve İphone elindeyken yeni bir dev doğuyor desek yanlış olmaz. Huawei almayı düşünenlerin kafasındaki soru işarelterinden biri de güncellemelere , Huawei telefonların ne derece uyum gösterdiği ? Güncelleme alıp , almayacakları.. Huawei de güncelleme konusuna en az diğer firmalar kadar önem vermektedir. Peki son android sürümü olan Android Q alacak Huawei telefon modelleri neler ? Bu yazımızda bunu bulabilirsiniz… 

Öncelikle şunu belirtelim , Andorid Q şuan da beta sürümünde ve Beta sürümünü yüklemek isteyenler Huawei beta fut‘ u telefonlarına kurmaları gerekiyor.

Android Q güncellemesi alacak Huawei ve Honor modelleri listesi

Tahmin edilebileceği gibi öncelikle Huawei’ nin yeni tanıttığı Huawei P30 ve P30 Pro ile gelen “EMUI 9.1” yanında GPU Turbo’ nun yeni sürümünü ve yapay zekayı yeni modellerine getirdi. Yeni gelişmelere göre EMUI için yeni bir sürüm hazırlığında olan Huawei bu çalışmaların Android Q sürümü için yaptığı söylenmekte. Tabi güncellemede Honor’ da nasibini alacak. Android Q alacak Huawei telefonlar Şimdilik bilinen ve daha sonra listeye bazı modellerinde eklenmesi ile değişkenlik göstermesi bekleniyor.

Honor View 20 ve Magic 2

Huawei P30 ve P30 Pro

Huawei Mate 20, Mate 20 Pro,

Mate 20X ve Mate 20 RS

Yenilenen EMUI arayüzüyle ve Android Q ile Huawei’ nin görünümde büyük yenilik getirecek. Kendi arayüzünü geliştiren her üretici çıkarılan Android sürümüne ek olarak bazı özellikler ve görünüm ekler. Yeni Android güncellemesinin neler getireceğini Android Q özellikleri haberimizde bulacaksınız.

Android Q beta sürüm şu an bazı cihazlarda kullanılabilir durumda. Yükleyip denemek isteyenler cihaz yedeklerini almaları şiddetle önerilir. Şu an Huawei Android Q yüklemek isteyenler Huawei’ nin “Beta Fut uygulaması” üzerinden işlem yapmaları gerekiyor.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.