Android Oyunları Bilgisayarınızda Oynayabilmenizi Sağlayan 4 Emülatör

Android kullanıcıları için Google Play Store bulunmaz bir nimet.Çünkü her zevke uygun oyun ve uygulamalarda dolu bir mağaza. Bilgisayarların yerini alan mobil telefonlar play store daki oyun ve uygulamalarla artık daha da populer. Peki bu oyunları bilgisayarda çalıştıramaz mıyız ? Bunun için ne yapmalıyız ? Bu soruların cevabı bu yazıda.

Google Play Store’daki uygulamaları kullanmak veya oyunları oynamak için daha büyük bir ekran deneyimi yaşamak isteyebilirsiniz. Sonuçta en büyük telefon ekranı bugün günümüzde 6 inç ki bu bilgisayar ekranları ile karşılaştıralamayacak kadar küçük. Dolayısıyla bu oyunarlı bilgisayar ortamında oynamak daha büyük bir zevk verecektir.

Windows işletim sistemi kurulu bir bilgisayarda bu oyunları oynamak için piyasada birçok Android emülatörü mevcut. Android işletim sistemini bilgisayarlarınızda kullanabilmek için bazı emülatörleri sizler için listeledik. Böylece telefonların küçük ekranlarından dışarı çıkmış olacaksınız..

Bliss

Bliss ile başlayalım ama bilmeniz gereken şu ki  Bliss tam olarak bir Android emülatörü değildir. Google’ın resmi uygulamaları ve getirdiği sınırlamalar olmadan Android’in açık kaynaklı sürümünü kullanmayı amaçlayan bir projedir. Yani kısaca VirtualBox veya VMware ile sanal bir makine oluşturup Bliss işletim sistemini bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Ve bu işletim sisteminden istediğiniz Android oyunu veya uygulamayı kullanabilirsiniz.

MEmu

İşte size Google Play Store’daki oyun ve uygulamaları bilgisayarınızda kullanmak için harika bir seçenek : MEmu

Oyunları optimize etme yeteneğine sahip motoru sayesinde harika bir oyun deneyimi yaşamanıza olanak sağlıyor. Optimize edilmiş oyunları önceden hazırlanmış olan listeden seçebilmenizi sağlar ve böylece %100 uyumluluk konusunda size garanti verir. Ayrıca oyunları daha rahat oynayabilmek için kablosuz oyun kumandası, fare ve klavye ile de tam uyumlu olma avantajına da sahiptir. Kısacası Android oyunları oynamak için MEmu 10 numara ihtiyaç gideriyor.

YouWave

YouWave Android emülatörünün ücretsiz ve ücretli olmak üzere iki sürümü mevcut. Ücretsiz sürümü Android 4.0 sürümüne sahipken, ücretli sürümü Android’in 5.1 sürümünü kullanır. Her ne kadar bu emülatör Android’in eski sürümlerini kullansa da pratik düzeyde, özellikle de uygulamaları veya oyunları çalıştırmak için kullanışlı olabilir. Yükleyeceğiniz uygulamaları Android ile doğrudan etkileşim kurmadan yan panelden yükleyebilirsiniz. Ayrıca diğer uygulamaları veya oyunları rahatça indirebilmek için YouWave’in resmi olmayan mağazasını da kullanabilirsiniz.

 

NoxPlayer

Favori oyunlarınızı oynamak için kendini en iyi Android emülatörü olarak tanımlayan NoxPlayer, Bluestacks veya Droid4x gibi büyük Android emülatörlerine en benzer seçeneklerden biridir. Android’in 4.4.2 sürümünü kullanan bu emülatör oyunlarda maksimum performansı sunmak için optimize edilmiştir. Ayrıca oyun kumandası, fare ve klavye gibi aygıtları tam destekler. Yani MEmu ile benzer seçenekleri sağlamaktadır.

Siz de Android oyun deneyiminizi bir üst seviyeye çıkarmak için bilgisayarınıza bu emülatörleri indirip kurabilirsiniz. Beklentiler kişiden kişiye göre değişiklik göstereceği için kendi en iyi emulatörünüzü belirlemeniz için hepsini denemenizi tavsiye ediyoruz.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.