Android Eski Bildirimleri Görme Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonlara yüklenen uygulamalar , kullanıcıları bilgilendirme amaçlı mesajlar gönderir ve bu gönderilen mesajlar sizin ekranınıza bildirim olarak gelir. Kullanıcılar kimi zaman yanlışlıkla bu bildirimleri okumadan silebiliyor ve sonrasında bu bildirimi okuma gereksinimi duyabiliyor. Hele bir de bu bildirim önemli bir uygulamadan geldiyse yapılan hatanın silinen bildirimin bedeli ve acısı daha büyük olabiliyor. Bu yazıda Android işletim sistemine sahip mobil cihaz kullanan kullanıcıların ,  bu şekilde yok edilen bildirimleri nasıl tekrardan bulabileceğini anlatacağız.

Android Eski Bildirimler Nasıl Görülür?

  • Cihazın ekranını açın.
  • Boş bir alana tıklayarak widget ekleme sekmesine geçin.
  • Ayarlar uygulamasını seçin.
  • Ekranın herhangi bir yerinde konumlandırın.
  • Açılan ekrandan Bildirim Günlüğü işlevini seçin.
  • Tamam butonuna tıklayın.
  • Eklediğiniz widgetın üzerine tıklayın.

Öncelikle akıllı telefonunuzun ekranını açın ve herhangi bir boş alana tıklayarak widget ekleme bölümüne girin. Buradan ayarlar kısayolunu ana ekranınızda, istediğiniz herhangi bir yerde konumlandırın. Bu widgetı konumlandırmak istediğinizde hangi ayarları görmek istediğinize yönelik bir ekran gelecektir. Burada Bildirim Günlüğü işlevini seçiyoruz.

Gördüğünüz gibi bu kısayolun ismi Bildirim Günlüğü olarak kaydedildi. Şimdi, geçmiş bildirimlerinize ulaşmak için yapmanız gereken tek şey bu widgetın üstüne tıklamak olacaktır. Bu sayede bildirimlerin listesini görebilir, hangi saatte hangi uygulamanın gönderdiğine ulaşabilirsiniz. Öte taraftan bunun için bir zaman kısıtlamasının bulunduğunu hatırlatalım.

Yani geçmişe dönük olarak erişebileceğiniz bildirimler ne yazık ki belirli bir süre kısıtlamasına tabii. Bundan birkaç hafta ya da birkaç ay önce gelen bildirimlere buradaki günlüklerden ulaşmak ne yazık ki mümkün olmayacaktır.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.