Android 9.0 Pie kesin alacak cihazlar

Android işletim sistemine sahip olan cihazlara gelecek yeni sürüm Android 9.0 Pie’ın tanıtımı geçtiğimiz günlerde yapılmıştı. Bu tanıtımın ardından pek çok kişini aklında acaba benim cihazım bu güncellemeyi alacak mı gibi sorular oluştu. Bu konu hakkında ilk etapta açıklama yapmaktan kaçınan Google firması yetkilileri geçtiğimiz bir kaç gün içerisinde yeni sürümü dalga dalga cihazlara vermeye başladı.

Android 9.0 Pie alacak Samsung cihazlar

Samsung marka kullanan kişiler için Android 9.0 Pie güncellemesini alacak olan cihazlar listesi yayınlandı. Samsung Galaxy Note 8 cihazı ile başlayan ve bu cihazın çıkış tarihinden sonra üretilmiş olan diğer cihazları kapsayan sistem dahilinde Note 8 ürününden önceki mobil cihazlar Android 9.0 Pie güncellemesini alamayacak. Galaxy S8 Active, Galaxy S8 Plus ile devam eden ve en son Galaxy S9 ile son bulan yeni sürem S9’dan itibaren çıkacak olan cihazlarda direk kurulu bir şekilde yer alacak.

Android 9.0 Pie alacak Huawei telefonlar

Çinli üreticilerin elinden çıkan ve Türkiye’de büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Huawei marka cihazlar da P20 Lite modeli ile başlayan bir yeni sürüm alım durumu mevcut. Markanın çıkarmış olduğu son model olan Huawei P10 çıkış süresine kadarki aralıkta yer alan bütün cihazlara yeni sürümün geleceği duyuruldu. P10 modelinden sonra çıkarılacak yeni modellerde sürüm yüklü olarak satışı yapılacak.  Google Pixel modelleri, LG’ nin G6, V20, V30 ve G7 ThinQ, Motorola Moto Z serisi, G6 serisi ve X4, HTC U 11 ve U12 serisi son olarak Sony’ nin Xperia XZ serisi.

 

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.