Airbnb Tehlike Saçan Müşterileri Tespit Etmek için Çalışıyor

Mevcut uygulamalar arasında belki de en tehlikeli olan uygulamalardan biri Airbnb uygulamasıdır diyebiliriz. Çünkü Airbnb Ev sahiplerinin evlerini ve odalarını kiralayabilmesine olanak sunan bir uygulama. Evinizi ve hatta odanızı paylaştığınız insanın nasıl biri olduğunu öğrenebilmek için  Airbnb güvenlik önlemlerini geliştirmeye karar verdi ve bunun içinde yeni bir adımlar attı.

Psikopat Müşteriler Tespit Edilecek

Ülkemizde de faaliyet gösteren Airbnb, oturduğunuz evi ya da bu evin odalarını istediğiniz süre ile kiraya vermenize olanak sunuyor. Tabii burada önemli bazı detaylar bulunuyor. Sonuç olarak birileri ile evinizi paylaşacaksanız ya da evinizi kiraya verecekseniz bazı güvenlik zaafiyetlerinin olduğunu da dikkate almalısınız.

Bu konuya yapay zeka destekli bir yazılım ile müdahale etmeye karar veren Airbnb, Trolly isimli şirketi satın aldı. Bildiğiniz üzere sosyal medya uygulamarında bir çok sahte hesaplar mevcut. Airbnb uygulamasıda sahte hesaplardan çeken bir uygulama ve uzun bir süredir sahte ilanlar ve sahte profiller ile mücadele ediyor. Satın alınan yeni şirket Trolly, müşteri profilleri üzerine değerlendirmeler yapacak.

Trolly, müşterilerin kimlik bilgileri, hesap bilgileri, sosyal medya hesapları gibi çevrimiçi ve fiziksel verilerini inceleyip kişinin tehlike saçıp saçmadığı yönünde tahminlerde bulunacak. Eğer gözüne kestirdiği birileri olursa raporlar eşliğinde yetkililere bildirecek olan yazılım, evini paylaşacak kişilerin güvenli anlar yaşayabilmesine destek olacak.

Yorum Bırakın

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açıktır.